• içi klasik altın varaklı arap mimarisi.
    (bkz: arap sen içme bokunu çıkarıyorsun)
    gidip görmedim burdan idda ediyorumki muhemelen otoparkı yetersizdir. nikah saraylarının özelliği o çünkü.
    o kadar parayı universiteye verselerdi keşke yurt dışından kafalarına göre cihaz, kimsal alıp kimi isim yapmış hocaları getitirebilirlerdi belki.
  • parasını cennet mekan abdülhamit han mı vermiş diye sordurtandır
    edit: imla
  • 23 temmuz 1919’da milleti düşmandan kurtarmak için dönemin mütevazi ve çağdaş mimarisine sahip olan okulda kongre yap ülkeyi kurtar.

yüz yıl sonra birileri gelsin, bir fantezim var desin, şuraya birşey yapalım desin, gösterişli olması şart desin, paramızın olduğunu belli etmemiz lazım desin, birileri para kazansın desin, milleti kurtarmak yüz yıl önceydi deyip artık milleti sikmeliyiz desin ve böyle bir şey ortaya çıksın.

bunları diyen zihniyetlerin yanlarında onları uyarabilecek adam da varsa onlar da aynı zihniyetle olduğundan bunun yanlış birşey olduğunu idrak edebilen biri sonuç karşımıza çıkana kadar çıkmıyor. anca bina dikildiğinde gündeme geliyor, çoktan birileri para kazanmış oluyor, erzurum’da böyle şaheser bir yapıya sahip oluyor.

23 temmuz 2019’da artık reisimiz erzurum milletvekillerinden birinin oğlunun nikahını kıyar burada. göstermiş olur millete görkemli, ihtişamlı nikah sarayını, yapar gövde gösterisini.

bana bile küfür ettirttiler ya.
  • sanki ülkenin birinci önceliği bunlar, yok nikâh sarayı, yok 3.4.5.6.7. köprü, yok yazlık saray, yok 1150 odalı saray.
    o kadar parayı buraya gömeceğinize, üretim yapan bir fabrika açsaydınız keşke, yazık ki o paraları har vurup harman savuranlara aldığınız nefes haram olsun.
  • belediye başkanı bu kadar maliyetli inşaat için hoşgörülecek bir mazeret ararken..
    yalakanın biri : başkanım abdülhamid'in ölüm yıldönümü desek nasıl olur.
    bb: eyi düşünmüssen. çoh eyi fikir.
  • devletten evlendirme garantisi almış firmanın eseridir. yılda 50.000 bin çift evlenmezse parası bizden çıkacaktır.nikah başına bir çeyrek altın firmanın kutusuna bırakılacak kaçak geçiş olmasın diye takı merasimine girişine bariyer koyulacak ve nakit para da alabilecek bir çalışan olacaktır.
  • erzurumlular için normal bu durum,tüm şehir için demiyorum ancak bu kadar gösteriş meraklısı başka bir yer bilmiyorum.
    geri kalmış ülkenin geri kalmış bir yerinin halka hizmet adına yaptığı saray!!!
  • o paraya kaç fakire iphone alınırdı.
  • erzurum halkının hakkı tabiki, benzerinin bayburt, rize ve yozgat illerimizde de görmek isteriz.
  • millet acliktan ölürken yapilan israf. yine birileri koseyi donmus...

tabii ki akepe doneminde gerceklesmis...
hesabın var mı? giriş yap