şükela:  tümü | bugün
  • önemli edit: yazılan entry'ler üstüne düşündüm ve arkadaşlara hak verip başlıktaki entry'mi yok etmeye karar verdim. bu yüzden sözlük ahalisinden özür dilerim. olayın gerçekliğiyle ve makara boyutunun ötesiyle ilgili birtakım mesajlar alsam bile silmeye karar verdim. o yüzden entry'mi siliyorum.
  • tezin onaylanışının da kabak olayı gibi alkollü bir ana denk gelip gelmediğini merak ettiren olaylar bütünü
  • ilginçtir, şahsın adını google’da arayınca otomatikman “kabak olayı” diye ekleme yapıyor!
  • verilen haber linki, 2009 yılına ait ve haberde ilgili şahsın 46 yaşında olduğu söyleniyor.

şahsın 1997 yılında yayımlanan doktora tezinin 297. sayfasındaki özgeçmişinde 4.4.1969 yılında doğduğu yazılı. yani adam o tarihte 40 yaşında. https://tez.yok.gov.tr/…_mb6ax0qq1pkdfms2bswtkdrdlb

akademik bir fiyaskoyu böyle ad hominem'lerle çarpıtıp, sulandırmak; olayın içini boşaltmak yanlış. ortada bir akademik kepazelik varken, gidip kabakla söbekle uğraşmak gerçekten çok saçma.
  • saçma sapan bir iftira. yani gelip buraya böyle bir başlık açmak bana kalırsa intihal yapmaktan daha ahlaksız bir şey. batı hukuku dna uyumunu bile zaman zaman birincil kanıt olarak görmezken adam gelmiş milyonluk şehirde ad baş harfi ve soyad üzerinden birini neyle itham etmiş. ayıptır yahu.
  • velev ki olayda bahsi geçen şahıs, doktora tezini yöneten akademisyen, bundan kime ne? bu nasıl ahlaksız bir bağdaştırma anlayışıdır? hiç mi etik değeriniz yok sizin de böyle bir olaydan pay çıkarmaya çalışıyorsunuz kendinize? yazık.
  • oya'nın rüya gördükten sonra uyandığı sahnede su içtikten sonra ağzını silmesi aynı dedemin ağzını silmesine benziyor.