şükela:  tümü | bugün
 • eğitimde merhamet vatana ihanettir
 • ben de parasızlıktan doktorayı yarım bıraktım. bu da burada dursun.
 • gerektirdiği emekle, çabayla, bilgilerle insanların gözlerini yaşartan efsanevi doktora tezidir.

  edit: yök’ten kaldırıldığı için linkten ulaşılamıyor. buradan ulaşabilirsiniz. *

  özellikle iyi bir ingilizceyle de açıklama yapılarak bu şaheserden oxford’daki, harvard’daki, cambridge’deki akademisyenlerin de yararlanması istenildiği gözden kaçmamış. helal olsun türk akademisi gelişiyor.

  https://twitter.com/…wski/status/937980525221990400

  kendi kisisel notumu duseyim. burada tezin sahibinden ziyade hatanin bu teze danismanlik eden kisiye ve bu tezi kabul eden sahislara ait oldugunu dusunuyorum. aslinda benim icim acidi, akademinin bu halini gordugum icin. anlamadigim bir diger nokta ise bu tezin neden yazildigi. egitim bilimleri enstitusunde, ortaogretim sosyal alanlar egitimi anabilim dalinda, tarih egitimi bilim dalinda boyle bir seye gerek var miydi? benim alanim olmadigi icin bunu ictenlikle soruyorum, yukarida saydigim alan olan “tarih egitimi” bilim daliyla ilgili olarak boyle bir tez mi yazilir, konusu bu mu olur? daha ziyade tarih egitimiyle alakali olmasi gerekmez mi? bu soruyu tezin icerigine girerek genisletmek istemiyorum ama boyle bir konuyu bile tez calismasi icin kabul etmek bana garip geldi, cidden alanim olmadigi icin bilemiyorum.

  ayrica bu calismayi lisans egitiminizde odev olarak bile verseniz hos gorulmez kanaatimce.

  edit: tez sahibininden ziyade hedefin veya asil elestirilmesi gerekenlerin bunu kabul eden akademisyenler oldugunu dusunuyorum. tez yazmak sancili bir surectir ve bu surecten kurtulmak icin insan can atabiliyor, ama buna izin vermemesi gereken tez danismani ve tezi kabul edenlerdir.
 • şu sıralar öğretim üyeliği yapan bir kişiye ait tez.

  ders anlatıyor, danışmalık yaptığı kişilerden etik çerçeveler dahilinde çalışma yapmalarını talep ediyor bu zat.

  ayrıca, eğer gerçekten bizim anlayamadığımız kadar sofistike bir çalışma değil de büyük bir koftilik söz konusu ise, bu doktora tezinin savunma jürisindeki beş öğretim üyesinin de bir an önce soruşturulması ve diğer jüri görevlerinin de araştırılması gerekmekte. çok büyük rezillik söz konusu.

  edit: tarihçi bir öğretim üyesi arkadaşımla konuştum, acaba kaçırdığım bir şey mi var falan diyerekten. özetleyerek aktarıyorum;

  "alışveriş listesi gibi...
  başlık yanlış, osmanlı'yı olmaz, osmanlı devleti olur...
  bu jüri bunu nasıl savundurur...
  tezi bırak, herhangi bir makalede bile hayatımda böyle bir akademik dil görmedim, her baktığım cümlede hata var...
  ingilizce yazılan bölümler sıkıntılı..."

  bakalım sonuç ne olacak, özellikle akademik camianın bu işin peşini bırakmaması gerek. doktora tezi bir akademisyenin namusudur. kariyerindeki en önemli adımlardan birisidir, umarım burası türkiye deyip geçilmez.
 • (bkz: sayfa 75)
  (bkz: 333. kaplumbağa vararıkvararık demiş.)

  asdasdasfsafasdfas
 • sadece içindekilerden oluşan bir tez. güzel bir trolleme.
 • pazartesi günü sayın jüri üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunup; sürecin de takipçisi olacağım.

  gelişmeler oldukça burayı editlerim.
 • özgeçmiş bölümünde

  --- spoiler ---

  2008 yılında direk doktora yapma hakkı kazandım.
  --- spoiler ---

  diye bir cümle bulunan doktora tezi.

  evet,
  (bkz: direk)

  ayrıca, ekler bölümünde örnek metin verdiği osmanische sprichwörter eserini ben kitap okur gibi okuyorum can sıkısına. pcde pdf şeklinde.

  düzeltme: ekleme.
 • olm ne hasis, kıskanç, boş beleş adamlarsınız lan siz! adam uğraşmış bişeyler yapmış işte. sıkıysa siz de yaphakfsşalfkdls, olm bu nasıl tez la. biz buna benzer kompozisyon yazıyorduk ortaokulda. aynısını lise 1'de de yapalım dedik, ya tutarsa diye. hoca ağzımıza sıçtı "burası lise" diye.
 • şunu lisede dönem ödevi diye götürsen velini çağırırlar okula. birisi çıkıp, "siteyi hackleyip, böyle uydurma bir şeyi eklemişler" desin. bunun gerçek olduğuna inanmak istemiyorum. cidden yok artık. açın bakın 5 dakikada bitiyor zaten.

  (bkz: yuh)