• 3 saattir aralıksız dinliyorum. mustafa "es.." dedikçe depresyon yollarına vuruyorum kendimi. zihnimin en kuytu köşesine attığım ne varsa bir bir ortaya dökülüyor. uyusam iyi olacak galiba.

bu adamın şarkıları, sesi, yorumu.. yasaklansın arkadaşım. valla helak olup gidicem yoksa.
  • itiraf ediyorum, cok sevdigim sarki. var aranizda benim gibi acip acip dinleyen ama etrafina soylemeyenler, biliyorum dfg.
  • şarkıyı hakkıyla söyleyebilmek için 8 kilo taşşak 4-5 oktav da ses gerekir.
  • gece çıkacaksın arabanla, e-5 lambalarının altında boş yolda giderken dinleyeceksin bu şarkıyı. en azından benim bünyem için daha vurucu olmuştur bu şekilde.

mustafa ceceli ve tabi ki ender çabuker yapmış diyorum. teşekkürler.

edit: sonradan düşündüm de hem istanbul, hem e-5 lambalarının altı, hem de boş yol! ulan amma sallamışım haa! nerde gezer istanbul'da boş yol? pehhhh!
  • mustafa ceceli'nin ikinci albümünün çıkış parçası. "es", temiz soundlu hoş bir parça olmuş. parçanın ilgi çekici yanı ise asıl mesleği aranjörlük olan mustafa ceceli'nin bu parçanın düzenlemesini "es"'in bestecisi ender çabuker'e bırakması olmuş. ender çabuker'de kendi parçasının hakkını vererek güzel bir aranje yapmış. bu arada mustafa ceceli ilk albümünü hazırladığı sırada ender çabuker kendisine "dönmem" parçasını vermişti ama o parça son anda albümden çıkarılmıştı. (dönmem'i daha sonra murat dalkılıç seslendirdi.) "es"'in sözleri şu şekilde:

anladım bu son durak,
    beni anılarla yalnız bırak,
    tutmam gereken bir matemim var,
    hislerim var unutmam gereken yanar yanar durur,
    kalbim kan ağlar ağlar durur,
    senin bende kalan günahın var,
    sözlerin var unutup gittiğin.

es nereye istersen,
    nerede çok sevdiysen,
    uğra bir geçersen,
    maziyi savura savura,
    es deli rüzgarla,
    kalbimi bir arada tutamam yaşayamam,
    son nefesim ol içime es,
    ne zaman istersen aynı yerdeyim ben,
    es kaza sevmişsen,
    kalbimi kavura kavura es,
    es deli rüzgarlarla,
    yüreği bir arada tutamam yaşayamam,
    son nefesim ol içime es.

söz-beste-aranje: ender çabuker
  • radyoda bu parça çıktığında ve otoparka yaklaştıysam bi tur daha attıran şarkı.

es kaza sevmişsen... yabanci arkadaşlarima bile öğrettim. birebir tercüme ettim la , sırf dinlesinler diye.
  • ne zaman istersen aynı yerdeyim ben,
    diyerek durumumu ozetlemiş şarkıdır .
  • daha sarkinin en basinda gecen "hislerim var unutmam gereken" kismindan itibaren dinleyicileri avucunun icine alabilen bir sarki. eski sevgiliyi aramayin ha, eserse eser zaten sizin hayatiniza yine.
  • arabada, gece ve yüksek sesle alındığında bünyede yüksek doz etkisi yapmaktadır. insanın herşeyi bırakıp ölesi geliyor.

(bkz: hadi hep beraber ölelim)
  • mustafa ceceli'nin pek cok insanin hayatina kastedercesine soyledigi parca. kendisine olan saygimi epey bir arttirmistir. bu sarkiyi baska biri soylese bu kadar etkileyici olmazdi.
hesabın var mı? giriş yap