şükela:  tümü | bugün
  • eş dost ortamında hamburgerden, ekmek arasından dökülenleri yiyememe sendromu. bunlar yenirse ayıplanır mıyım düşüncesi ve daha neler neler... ama ben hamburgerimden dökülen ketçapı bile emmek istiyorum lan. ama bunu yalnızca tek başımayken yapabilirim.
  • kumpiri bütün olarak yiyememeye benzer. (bkz: kumpirin kenarlarını yiyecek kadar aç olmak)
  • (bkz: amına bile korum) ayıyım evet
  • eş dostlayken umurumda olmaz yere düşse bile alır yerim ama yeni tanışılan bir kızın yanında büyük sıkıntı oluyor ister istemez.
  • eş dostun yanında afedersin amınabilekorum elimle ayağımla ağzımdan aka aka bile yerim. tam tersi asıl tek başınayken herkes seni izliyormuş gibi geliyor, ama zaten tek başına yemek yemek de cesaret gerektiren bir şey, ben alıştım. uzun zamandır tek başıma yediğim için dışarıda o sosa bulanıp tepsiye düşmüş yeşillikleri bile yiyebiliyorum o sırada herkesin bana baktığından emin olmama rağmen...
  • marul yahut sos bir nebze anlaşılabilir ama turşu düşerse acımam
  • böyle insan kendini kasarak yaşayamaz. bizdeki sorun hep aynı zaten. "elalem ne der?" ya sanane elalemden! bir şey denirse sana bu diyenin ayıbı. insan başkalarını düşünerek yaşamamalı. eziyet bu. çok zalımca. kendinize haksızlık etmeyin. pasta tabağını krema kaldı diye yalayın, çekinmeden tavuk kıkırdaklarını çatır çutur yiyin, çorba kasesini kafanıza dikin! işte şimdi onlar düşünsün! (*pizzayı ve binumum elle yenmesi gereken şeyleri çatal bıçakla yiyenlerden tiksiniyorum!)
  • marul hariç içinden ne düşerse yerim ,sos dökülürse ekmeğimle sıyırırım ve evet her manada ayıyım .