şükela:  tümü | bugün
  • 1.6.0.1 versiyonuyla feci derecede çılgın atan android platformunda çalışan dosya yöneticisi. içindeki dropbox istemcisi, dropbox'ın orjinal istemcisinden kat be kat daha iyi. samba ile zaten epeydir kendi bilgisayarımızdaki dosyalara erişebiliyorduk. ayrıca yeni versiyonda root explorer özelliği de eklendi, ki bu şekilde sistem dosyalarını da kurcukluyoruz. bluetooth kullanımında da vazgeçilmez. program bildiğin isviçre çakısına döndü.
  • pc ile ftp üzerinden wireless bağlantı kuramadığım uygulama.
    el atmak isteyenlere duyrulur.
  • türkçe dil destekli muhteşem dosya yöneticisi

https://market.android.com/…rongs.android.pop&hl=tr
  • artik dropbox'in yani sira skydrive, google drive ve sugarsync destegi de mevcuttur.
  • en kullanışlı özelliğinden biri de kendi içerisinde küçük programlar barındırmasıdır. böylelikle müzik dinlenebilir, root yetkisi ile host dosyası değiştirilebilir. ayrıca mp3 dosyalarını arama sesi yapmak için android tarafından açılabilir.

cm9'da file explorer olmamasından dolayı kendisine daha çok sarıldım. cm10'da file explorer olmasına rağmen bu program menü düğmesinin sağ tarafında taht kurmuştur.
  • yeni sürümü* oldukça güzel bir arayüze sahip dosya yöneticisi.
  • dosya seçeneklerine her dokunmamda çöken süper uygulama.

edit: buraya yazmam çok etkili oldu. es file explorer yazılımcılarından burda kim varsa hemen ilgilendi ve ani bir güncelleme ile sorunu çözdü. çinli abiler burayı okuyor olmalılar.
  • dropbox ve google drive gibi online depolama ağlarına üçüncü parti yazılım kullanmadan ulaşım imkanı veren dosya yönetim yazılımıdır.
  • ftp server özelliği taşıyan dosya yöneticisi. bildiğim kadarıyla diğer dosya yöneticilerinde bu özellik yok, ayrıca program yüklemek gerekiyor.

peki ftp server ne işe yarayacak: aynı ağda olan cihazınıza bilgisayar üzerinden bağlanabilirsiniz (airdroid gibi ama burada sd karta girer gibi çalışıyor, cihaz root yapılmışsa gerekli ayarlar ile kök klasörden bağlanılabiliyor).

üstelik bulut hizmetlerine (dropbox, skydrive, google drive) (ubuntu one bile var) ek program yüklemeden erişim sağlıyor.

edit: windows ağına da bağlanabiliyor. (bkz: smb) (bkz: samba)
  • android'in en iyi dosya yöneticisi. bunu görene kadar rhythm soft'unkini kullanıyordum ama, iyi ki bunu görmüşüm.