• dosya seçeneklerine her dokunmamda çöken süper uygulama.

edit: buraya yazmam çok etkili oldu. es file explorer yazılımcılarından burda kim varsa hemen ilgilendi ve ani bir güncelleme ile sorunu çözdü. çinli abiler burayı okuyor olmalılar.
  • android'in en iyi dosya yöneticisi. bunu görene kadar rhythm soft'unkini kullanıyordum ama, iyi ki bunu görmüşüm.
  • dropbox ve google drive gibi online depolama ağlarına üçüncü parti yazılım kullanmadan ulaşım imkanı veren dosya yönetim yazılımıdır.
  • "arka planda güç tüketen uygulamalar", "cpu sıcaklığınızı düşürün" gibi bildirimler de göndermeye başlamış yazılım. bunlar ayarlardan kapatılabiliyor olsa da, en sıradan durumlarda dahi bu bildirimleri göndermesi, güvenilir uygulamaları dahil etmesi can sıkıcı. samsung gibi telefonlarla gelen cihaz bakımı uygulaması ve sistemin izleyicileri, arkada hakkaten güç tüketen bir uygulama olursa, zaten gerekli bildirimi gönderiyor.

kısaca, işinize yarayan bir yönü yoksa, kaldırılması gereken bir yazılım.
  • en kullanışlı özelliğinden biri de kendi içerisinde küçük programlar barındırmasıdır. böylelikle müzik dinlenebilir, root yetkisi ile host dosyası değiştirilebilir. ayrıca mp3 dosyalarını arama sesi yapmak için android tarafından açılabilir.

cm9'da file explorer olmamasından dolayı kendisine daha çok sarıldım. cm10'da file explorer olmasına rağmen bu program menü düğmesinin sağ tarafında taht kurmuştur.
  • pc ile ftp üzerinden wireless bağlantı kuramadığım uygulama.
    el atmak isteyenlere duyrulur.
  • yeni sürümü* oldukça güzel bir arayüze sahip dosya yöneticisi.
  • (bkz: #42622297)
  • yıllardır kullandığım ama bu saatten sonra olumsuz yönde haddini fazlasıyla aşmış bir uygulama. son altı ayın güncellemeleriyle birlikte, uygulamayı kapatınca zorla servislerini otomatik çalıştırması ve gereksiz yere bataryayı sömürmesi bir yana, çıkardığı reklamlar ve getirdiği gereksiz teknolojilerle kullanıcılarını çileye boğuyor.
    sorunsuz ve daha iyisi için;
    file explorer (google play)

yaklaşık 2 yıl sonra gelen edit: reklam sahtekarlığı (arkaplanda reklam tıklama) yüzünden google play store'dan kaldırılmış.
    haber linki
hesabın var mı? giriş yap