şükela:  tümü | bugün
  • 13.02.2020 güncelleme

aşağıdaki yazıyı okumak istemeyenler için kısaca özetliyorum, eşimle cemaatler yüzünden büyük sıkıntı yaşıyorduk, bi düzeliyordu bi değişiyordu artık iş çığırından çıktı.

5 yıldır türbanlıydı, şimdi çarşafa girdi sadece gözleri gözüküyor. günün büyük bir kısmını ibadet ve tesbih çekerek geçiriyor, acıkınca yemeğini yiyor ve yatıyor.

son 2 aydır karı koca ilişkimiz yoktu ve 1 aydır da yatağını ayırdı, oğlumun odasında yatıyor. benle sadece mesaj çekerek konuşuyor.
    gözümün önünde ellerimin arasında kayıp gidiyor, üzülüyorum :(

bana dün son çektiği mesajda artık hz. aişe annemiz gibi yaşayacağım demiş. sağlıklı düşünemiyorum bende artık.

kızımın psikolojisi iyice bozuldu, tikleri tekrar başladı, cuma günü psikiyatride randevumuz var. ne güzel 1 yıldır geçmişti.

oğlum daha 7 yaşında tam idrak edemiyor. odasını dini çocuk kitaplarıyla doldurmuş. akşamları ona onları okuyor.

allah bu cemaatlerin belasını versin. allah yuvamı bu hale getirenlerin çoluğundan çocuğundan çıkarsın.

14 yıllık eşimi tanıyamıyorum. son 1 yıldır kendini cemaate iyice kaptırdı. en son benden habersiz cemaatin hesabına para yolladığını öğrendim. ilk başlarda fazla üstüne gitmedim ama iyice ruh gibi oldu evde.
    eskiden normal açık biriydi. sonraların kapandı , ben açıkkende karışmadım kapandığında da. ondan sonra cemaat sayfalarını takibe başladı, tv lerini izlemeye başladı.
    ondan sonra kendini ibadete verdi. ama öyle böyle değil. sonuçta iyi bişey dedim, ahıretini kurtarıyo.
    geçenlerde 6 yaşındaki oğluma seni medreseye gönderecem dediğini duydum.
    çocuklara devamlı cennet cehennem kıyamet vb şeyler söylüyor. çocuk anlamıyor .
    bu akşam instagramında cemaatle ilgili tanımadığım birçok kişiyle mesajlarını gördüm.
    bende tabi şalter attı, bağırdım çağırdım
    ama beyni yıkanmış gibi.
    eve geliyorum elinde tesbih devamlı, otururken yatarken devamlı tesbih. 38 yaşındaki kadın bildiğin 70 yaşındaki insan gibi oldu.

ne yapacağımı şaşırdım, bana 1 hafta evvel cübbe sarık şalvar giymemi söyledi.
    hayır boşamaya boşarım çocuklar küçük

ne yapmam lazım nasıl dilden anlar şaşırdım.
    beni dinlemiyor, sen şaşırmışsın diyor.
    ona diyorum ki herşeyin aşırısı zararlı, cemaat senin beynini yıkıyor, dinlemiyor.

eve girmek bile istemiyorum.
    bu arada bende 5 vakit namaz kılan biriyim ama cemaatlerin iç yüzünü çokda iyi bilirim, fakat eşime anlatamıyorum.

edit: trol gerçek değil yazanlar size birşey inandırmak zorunda değilim. 38 yaşındayım ve bu mecrayı kullanan belki benden daha sıhhatli düşünen biri yardımcı out diye yazdım

gelen özel mesajlarda hangi cemaat olduğu çok sorulmuş, ilk başta polemik olmaması için yazmak istemedim lakin söyleyeyim: ismailağa

diğer bi husus pisikolojik destek konusu. bunu daha önce defalarca söyledim ama pisikolojik destek almak istemiyor, kendisinin normal benim anormal olduğumu düşünüyor.

almanyada yaşayan ağabeyi ile konuştum , oda durumun farkında ama onuda dinlememiş.

kavgadan sonra dışarı çıkmıştım şuan eve geldim, yatakta ağlıyo konuşmaya çalıştım bağırdı.

not: yönetim beni çaylak yapmış, pekte umrumda değil. lakin yazdıklarım doğru

edit2: dün akşamdan beri hanımla konuşmadık. akşam ayrı yattık.ben salonda yattım.sabah erkenden de evden çıktım.gelen onlarca özel mesaj için herkese teşekkür ederim. eğer beni dinlerse akşam kendisine gelen mesajları okutmayı düşünüyorum. lakin yine bi kulp takacak, beni internette rezil mi ediyorsun diyecek eminim.
    halen bu yazdıklarımın hikaye veya yalan olduğunu yazan yazarlara bişey demek istemiyorum, inanıp inanmamak kendi bilecekleri iş.inşallah başlarına böyle bi hadise gelmez.

bi yazar eşini ihmal etmiş veya yakınlarda ağır bi olay geçirmiş olabilirsiniz demiş, çok doğru. yaklaşık 2 ay önce çocuğum çok ağır bi rahatsızlık geçirdi adem hastalığı. o aşamada eşim cemmatle daha içli dışlı oldu.bende hastalığın verdiği stresle evle fazla ilgilenemedim.

diğer bi husus eşimin ekonomik bi özgülüğü yok, yani çalışmıyor. lakin beim durumum çok şükür iyi. kendi şirketim var. eşimin altında arabası var cebinde benim ek kartım. gerisini siz anlayın.

acaba arabayı satıp kredi kartını alsam bi çözüm olur mu ?yani sahip olduklarını yavaş yavaş kessem. bu sfer ters bi tepki mi yaratır bilemedim.yahu yuvayı dişi kuş yapar ben uğraşıyorum yıkılmasın diye, kafayı sıyıracam.

dün ona dedim ki 14 yıllık kocan çocuklarının babası senin kötülüğü mü ister, ailen abilerin bacıların aynı şeyi düşünüyor, hepimiz senin iyiliğini düşünüyoruz ama sen inanmıyorsun, dedi ki allah hepinizin belasını versin :(
  • öncelikle geçmiş olsun..
    bu saatten sonra yapacak bence çok fazla şey yok
    nasıl bir hayat yaşamak istiyorsa bırak yaşasın
    sonu ya hapishane ya da suriye çöllerinde biten bir hayatı tercih etmek istiyorsa kendi bilir
    ben senin yerine olsam çocuğumu alır yeni bir hayat kurardım

edit: dinciler tahmin ettiğim gibi mesaj kutumun ırzına geçti..
    inanmış bir kişiyi kolay kolay vazgeçiremezsiniz..
    ona doğru yol bu derseniz bile o büyük ihtimal kendi bildiği yoldan gidecektir..
    bu işlerde en iyi yöntem yaşayarak öğrenmek
    eski fethullahçı tanıdığım ne kadar kişi varsa şimdi çoğu deist
    demem o ki o fethullahçılara zamanında boş işler bunlar dediğimizde yemediğimiz küfür hakaret yoktu..
    şimdi senden benden bile keskinler din konusunda
    en iyisi bu tip durumları zamanın değirmenine bırakmak
    o değirmenin nasıl öğüttüğünü bir kenarda oturup sessizce izlemek...
  • tavsiyeler verilmesi gereken üzücü durum. bir tanıdığım adamın başına geldi bu. tanıdığım intihar etti, karısı dul, çocuğunun eline bakıyor artık. cemaatinden de aforoz edildi bu arada. sen artık gelme demişler.

gelelim tavsiyeye.

keskin bir dille son uyarı yapılmalı. bir daha oraya giderse ayrılınacağını belirtmeli. muhtemelen buna rağmen gidecek. giderse de ailesine postalayıp boşanma davası açılmalı. bunun başka yolu yok. varsa çocuklar da bırakılmamalı bu az kullanılmış beyinli şahsa.
  • kesinlikle bir dakika beklemeden boşanın. çocuklarınızı da alın. siz yine inancınız doğrultusunda namaz mı kılıyorsunuz ne yapıyorsanız yapın ama o kadından uzak durun. özellikle çocuklarınızı uzak tutun.

yapamıyor musunuz? benimle iletişime geçin ben hallederim. şu hükümet bile o anneden daha az zararlı inanın.

(bkz: herkes anne olmasın)
  • ayrılığın her türlüsü kötüdür fakat eşin bu şekilde devam ederse yolun sonu sizin için yakın olacak malesef.

başka bir yazar da belirtmiş. çocuklarını eşinin karanlık düşüncelerine kaptırma! mahkeme de muhtemelen çocukları sana verecektir.

geçmiş olsun.
  • benim tavsiyem biraz farkli olacak, esine bu kadari yetmez daha fazla cemaate gitmelisin daha fazla ibadet etmelisin diye gaz vermelisin.

birak iyice dalsin, haddini asan sey ziddina doner prensibince bir sure sonra cemaati ibadetleri falan birakip eski haline donecektir.
  • kardeş şanslısın yakında şeyhi badeler...
    ne şanslı adamlar var, negzel lan.
    sen kıl namazını...
    (bkz: badelemek)
  • cemaatlerin çoğunda alenen şirk vardır çünkü allahü teala'ya yalvarırken sözde evliyaları aracı tayin ederler ve bunu da kurana mal ederler. savundukları ayet ise şudur:

maide 5: ey inananlar! allah'tan sakının, o'na ulaşmaya yol arayın, onun yolunda cihad mücadele verin ki kurtulasınız.

halbuki bu ayet açık ve net olarak allahın rızasını kazanacak amellerin yapılmasını teşvik eder.

eğer senin eşin de bu düşüncedeyse ona aşağıdaki ayetleri göstererek allah ile kul arasına birini koymanın ne denli büyük bir şirk olduğunu ispat edebilirsin.

ahkaf 5: allah'ı bırakıp da, kıyamet gününe kadar kendisine cevap veremeyecek kimselere çağrıda bulunandan daha sapık kimdir? oysa onlar, onların çağrısından habersizdirler.

neml 62: darda kalan biri yardım istediğinde ona karşılık verip sıkıntılarını gideren, sizi yeryüzünün hâkimleri yapan kimdir? allah ile birlikte başka bir ilah mı var? bilginizi ne kadar az kullanıyorsunuz!
  • bir problem başka daha büyük bir problem doğurur. eğer bu arkadaş bizleri trollemiyorsa evladı da yoğun bakımda olan bir babadır.
    güç zamanlardan geçtiği gibi bir fikre sahip oldum entrylerini okuduğumda.
    insanların zor zamanlarda tepkileri farklı olur, hele de sevdiklerinin başına düzeltemeyecekleri bir hal geldiğinde büyük çoğunluk, çaresizliğinden tanrıya yönelir.
    bu insanlar zaman zaöan çaresizliğin etkisiyle, kendilerine çare diye sunulan saçma sapan şeylere inanırlar.
    yoğun bakımda olan çocuğunun etkisiyle yazarın eşi böyle bir eksen kayması yaşıyor olabilir.
    bir psikologla çift olarak görüşmekte fayda var. mümkünse dindar bir psikolog seçin, eşinizin güven sağlaması açısından.
    muhtemelen çocuğunuzla ilgili konuşmadıklarınız veya konuşmadıklarınız olabilir.
    bir diğer ihtimal ise eşiniz sizinle evlenmekten pişmandır. onun çaresizliği de benzer etki yaratabilir.

yaşadığın mağduriyet bana inandırıcı geldi ama trolleme ise de canın sağolsun.
  • hikaye gerçekse ve eşin koyu bir dindar olduğunu iddia ediyorsa eşe itaat etmenin önemini bilmeli. senden habersiz para yollamalar iddia ettiği itikadına ters düşüyor.