şükela:  tümü | bugün
  • ahmet davutoğlu'nun 55 hafta önce verdiği beyanatın özeti.
    http://www.ntvmsnbc.com/id/25376791
  • bir yıl kadar önce dış işleri bakanımızın söylediği sözdür.
  • bakanımızın ne kadar ileri görüşlü olduğunun ispatı.

böylesine dolu ve bilgili insanlar bizi yönetiyor diye çok şanslıyız bence. zaten öyle olmasalar nasıl dünyada süper güç haline gelip komşularımızla sıfır sorun politikamızı hayata geçirebilirdik ki.

akp ne kadar süper lan.
  • bizde genel seçim olacak. parti yönetmeliği veya sandığın gereği olarak dışişleri bakanı ve başbakan gidecek. ama görünen o ki esad hala gitmemiş olacak.
  • aklıma dayımı getiren beyanat.esad iki haftaya gider dedi.aman dayı yavaş gitsin saçı başı dağılmasın.esad bir yere gitmiyor dedim.birkaç gün sonra abd suriye'ye müdahale edecek haberleri çıktı.dayım bak demedim mi sana , bilmiyorsun konuşuyorsun diye gider yaptı.üç hafta oldu esad gitmedi , gidecek gibi de görünmüyor. demek ki canım dayım da dışişleri bakanı olacak kapasiteye sahip.
  • yıllar haftalara bölünebildiğinden, herhangi bir yanlışlık içermeyen önerme.

100 hafta olur, 200 hafta olur. ne de olsa stratejik öngörü bunlar.

badem bıyığını sevdiğiminin yerden bitmesi seni.
  • bir iddia.

ahmet ne oldu?
    saydım 93 hafta geçmiş. adam seçimlerden %88 oy ile çıktı bu arada. milli irade, seçim, sandıkta aklanmak filan ne diyorsun bu işlere?
  • üzerinden 168 hafta gecmis ahmet davutoglu beyani. sahi, davutoglu (nami diger basbakan) nerede? ülkeyi temsil etmesi gereken bir g-20 zirvesi olmasina karsin 3 gündür gözükmüyor pek.