şükela:  tümü | bugün
 • esansiyel tremor, yani nedeni belli olmayan titreme; tek semptomu vücudun herhangi bir parçasının titremesi olan kronik, nörolojik bir bozukluktur. esansiyel tremorun sebebi tam olarak bilinmemektedir. santral sinir sisteminin bir bozukluğudur ancak beynin hangi kısmından kaynaklandığı konusunda bir bilgi yoktur. parkinsonile karıştırılmamalıdır ki zaten büyük ihtimalle karıştırılmaz. başka hastalıkların belirtileriyle ise karıştırılabilir bu nedenle en az iki kere (iki ayrı yerde,iki ayrı kişiyle) tedavi arayın.

  tedavide, beta blokerlerden (bkz: dideral) etkili sonuç alınabilmektedir.
 • reis-i cumhurumuzun (bkz: ahmet necdet sezer) son günlerde yakalandığı iddia edilen hastalık türü. bir diğer iddia için (bkz: parkinson)
 • bir kadeh viski veya vodka veya iki bira ile giderilebilen titreme hali. parkinsonla alakası yoktur ayrıca. parkinson için;
  (bkz: statik tremor)
 • kanlarında bol miktarda harmin ve harmalin içeren beta-karbolin alkoloidlerine rastlanan hastalık türü. harmalin ise bir çeşit maoi. yani kısaca bu kişilerde bol miktarda dmt sentezlenmesi işten bile değil. titremenin sebebi de bu olabilir mi?

  http://docs.google.com/…d7hbyibwpiyhenllyrxwu3bn_yw
 • "ailevi tremor" olarak da anılır.

  genç yaşta ki kişilerde bir çekingenlik ve hatta depresyona neden olabiliyormuş.

  bu hastalığa sahip birisi ve yukarda ki bulguyu kaynak alarak çıkarımım şudur ki; hastalıktan çok herkesin bu titremeleri sorgulaması daha rahatsız edicidir.
 • hipertiroid hastalığının da belirtilerinden biridir.
 • kendisinin türkçe meali sebebi bilinmeyen titremedir. genellikle ellerde belirgin şekilde görülür.

  ama kendisine illet gözüyle falan bakmamak gerek. sonradan farketmişseniz kendisiyle yaşamak çok zordur. ben sonradan farkedenlerden değilim. ailemde olduğu için kalıtsal olduğunu düşünüyorum. elinizdeki titremeyi farkeden insanlar heyecanlandığınızı ya da sinirli birisi olduğunuzu düşünebilirler. bu hastalığa sahipseniz çay, çorba içmek ıstırap olur, destek almadan kağıda bir çember çizmeye çalışırsanız çizdiğiniz şey çemberden daha çok buluta benzer. alkol alındığında şiddetinin azaldığı görülmüştür. şiddetini geçici süreyle azaltan diğer madde dideral'dir.
 • vedat milor'un tan sağtürk'e verdiği röportajında, ellerinin titremesine sebep olduğunu söylediği hastalık. kendisindeki titremenin sebebi cıvaymış. yersen öyle löp löp kabuklu ve dip balıklarını...
 • (bkz: vedat milor)
 • toplum içerisinde davranışlarınızı her zaman bir gözün izlediğini düşünmenize neden olan çoğunlukla genetik faktörlerle ortaya çıkan rahatsızlık. kendimi bildim bileli ellerim titrer. adrenalimin üst seviyeye çıktığı durumlarda ise tüm vücudum titrer. genellikle boyna ve bacaklara kramplar girmeye başlar. nefes almakta güçlük çekebilirsiniz. bir nevi astımınız varmış gibi hissettirir. topluluk önünde konuşma yaparken ellerinizi cebinize atmanıza sebep olur. mikrofon veya kağıt tutamazsınız. birine çok sinirlenirsiniz, kavga etme ihtimaliniz ortaya çıkar ancak elleriniz o kadar çok titrer ki karşınızdaki insan korktuğunuzu sanar, halbu ki yoktur öyle bir şey. çorba içemezsiniz çünkü kaşık hiçbir zaman net bir şekilde yerinde durmaz daima artçı sarsıntıları olan depremleri çağrıştırır size.

  şu videodan detaylıca görüntülere de ulaşabilirsiniz.