şükela:  tümü | bugün
 • kadınların taktıkları baş örtüsü, fular... çok çeşitli olabilirler, "takmayı bilen" kadını, "hayal kadın" formatına dönüştürebilirler... turban ve yazma isimli kardeşleri wardır.
 • eşarp, "süpermen" olmak için en gerekli parçadır... annem ewde olmadığında annemin eşarplarını sırtımıza takar, kanepelerin üzerinden atlardık kardeşlerimle, inceliklerinden dolayı, havada süzülürdü eşarplar... bir saatte onlarca eşarp denerdim sırtıma; "süpermencilik" oynar, uçar dururduk x-ışınları'na gerek duymadan; dünyanın iyiliği için uçardık sadece... sonra annem geldiğinde kendi iyiliğimiz için uçar, kaybolurduk ortadan... :)
 • eşarp, bir kadını seksi yapabilecek çok önemli bir aksesuardır. yüzünü daha önce gördüğün bir kadını, bir de eşarplı göreceksin, o zaman "oy aman" olursun, ya da seni bilmem de, ben olurum.

  ama bir de güneş gözlüğü takmışsa, o eşarplı haliyle, "yandım amman" olurum.

  oy, bir de kırmızı ruj sürmüş dudaklarına, "eyvah amman, öldüm bittim" gibi olur da (bkz: thelma and louise).

  e bir de lolipop yalıyorsa o kadın. yapma, yapma allasen. offf. öfff. orrrhhgg, aaahhhss. bir sigara yakmalıyım.
 • elinde bir eşarp, oynayıp duruyor
  öyle bir eşarp ki
  insanı ancak bu kadar uyarabilir
  gözleri kıpkırmızı, elleri titriyor
  kıskançlığı gözlerinden fırlayacak sanki
  tam olarak neyi kıskanıyor
  farkında bile değil

  hakkı yok oysa kıskanmaya
  ben ona onlarca kapı açtım
  hepsini yüzüme kapattı
  elinde bir eşarp
  ellerimin yerinde
  öyle bir eşarp ki
  insanı ancak bu kadar kıskandırabilir
 • bahar aylarında -sonbahar dahil- kullanmayı çok seviyorum. tabiattan umarsızca kopup uçuşanlara karşı koruyor, hem de stil oluyor.
 • eşarp, fransızca ‘écharpe’ (atkı) kelimesinden alıntı olup ‘başörtüsü’ mânâsında kullanımı daha çok tercih edilmiştir.
 • "türban" yerine kullandığım kelime.
 • muhafazakar kesim bayanları için resmen statü belirleyen bir ürün oldu sanki.

  yok aker eşarp, yok armine eşarp veya pierre cardin eşarp. ücretleri de bir hayli pahalı, yarım metrekare kumaş nasıl bu kadar pahalı oluyor anlamıyorum.

  edit: genel olarak inceledigimiz zaman sadece markalarin pahali oldugu ortada biraz az bilinen markalar daha alinabilir gibi arastirma yaptigim site https://www.sultanesarp.com/