şükela:  tümü | bugün
  • 90lı yıllarda ilk olarak ten on richter adıyla rock dünyasına düşen, sonradan nuhun gemisi ismini alan efsanevi grubun virtüöz gitaristi, yıldız teknik üniversitesi inşaat mühendisliği bölümünden sınıf arkadaşım, r.i.p.

    edit: zamanında fotoğraflarını koyduğum sayfanın linkinin çalışmadığını görünce o linki kaldırmayı uygun gördüm.
  • 1995 yılında, henüz yıldız inşaat mühendisliğinden mezun olamadan kemik kanseri* sonucu aramızdan ayrılan süper sevecen, süper mütevazi, süper gitarist insan... gitar hocam.

    kendisi dönemin başarılı rock gruplarından nuhun gemisi'nin gitaristi idi. sahneye çıkıp da normalde hep at kuyruğu bağladığı saçlarını açtığında günlük hayattaki mütevazi insan yerini bir gitar canavarına* bırakırdı. akorlara 5 parmak girişmesi, sololara speed ve sweep picking ile saldırmasını hayranlıkla izlerdik. yanılmıyorsam ruacan'lardan jazz dersleri de alıyordu.

    ağır kemoterapi gördüğü hastalığı sırasında bile hayata son derece bağlıydı, planları ve umutlarını hiç yitirmemişdi, hiç umutsuz veya somurtkan görmedim kendisini. ara sıra ziyarete gittiğimizde bize kasete kaydetiği denemelerini dinletirdi, 1993 scorpions konserinde* alt grup olarak çıktıklarında başlarından geçen komik olayları anlatırdı, gülmekten yarılırdık.

    şaka maka 11 yıl olmuş o gideli. huzur içinde yat esat.