şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: kucukesat)
 • 6 haziran 2021 sedat peker açıklamalarında bahsi gecen ankara bölge idare istinaf mahkemesi başkanı oldugu iddia edilen zat.

  gecmiste verdigi kimi haksiz ve adaletsiz kararlara bakinca adinin boyle pis islere karistigini duymak sasirtmamistir.

  sasirtici olan, kendisinin gayrimesru yollardan elde ettigi varligin işe bmw x5 ile gidiyor 'a indirgenmesidir. o x5 muhtemelen bir arkadaşının veya bir çalışanının falandir.

  (bkz: bir para aklama yöntemi olarak kahveci açmak)
 • ilginç bir şekilde pek merak edilmemesine rağmen çok önemli bir makamı işgal eden ve sedat peker ifşalarında adı iş sahiplerinden makamını kullanarak fayda elde ettiği öne sürülen çok uzun zamandan (12+ yıl) beri aynı makamda bulunan, yeri değiştirilemeyen kişi.
  ankara bölge idare mahkemesi başkanı.
  2019 yılında yapılan kanun değişikliği ile adalet komisyonundaki idari yetkileri ve başkanlar kurulundaki yetkileri dururken makamın yargı yetkileri tırpanlandı neredeyse bir iki istisna hariç temsil makamı olarak kaldı. sadece belki de bu adamı görevden alamadıkları için bütün bölge başkanlarının yetkilerini tırpanladılar.
  bu mahkeme ne iş yapar?
  memurun yargılanmasına ilişkin soruşturma izni verme/vermeme kararlarının itiraz makamı
  ankaradaki bakanlık ve belediyeler dahil tüm kamu kurumlarınca uygulanan idari kararların yargı makamı
  belediyelerin çeşitli imar uygulamalarının itiraz makamı.
 • türk halkının kendisinden adalet beklediği kişi. görevde olmasının sebebi budur.
 • peker'i mahkemeye verecekmiş.

  bu hafta adaya veda eden kişi olmuştur.
 • bmw x5'inin 2014 model ve fiyatının 300.000 tl değerinde olduğunu iddia etmiş .bunu demeden önce en azından bir sahibindene bakaydın. görselilgili haber
 • sedat peker'in tweetlerinde adı geçen kişi.
 • sedat peker tarafından verilen limitsiz kredi kartıyla çocuklarını doyuran bölge idare mahkemesi başkanı esat toklu
 • derleyip toplarlamak lazım.
  bir dosyamdan bildiğim kadarıyla 2019 yılında ankara bölge idare mahkemesi (istinaf mahkemesi) 1. idari dava dairesi başkanlığı yapmaktaydı -hala görevde olabilir veya başka daireye geçmiş olabilir bilmiyorum-

  fight!!!

  sedat peker'in 06/06/2021 tarihinde yayınladığı yaşadıkça ve yaşlandıkça deği, direndikçe büyürüz isimli 9. bölüm videosunda; bodrumda, sahibi sezgin baran korkmazolan paramount otelde * , koruması ekrem gülen ( silivri de intihar eden hakan çalışkan'ı intihara teşvik ettiği iddia edilen) ve veyis ateş suit odada konakladığı, hakimlik maaşıyla (!) sıfır x5 kullandığı, sonuç olarak otele çöken ekipte yer aldığını iddia etti.
  07/06/2021 tarihinde ankara bölge idare mahkemesi başkanı esat toklu dw türkçe'ye açıklama yaptı. açıklama yaptığımda bütün her şey ortaya çıkacak. orada kalmış mıyım, kalmışsam o dönem otelin sahibi kimdir, bir araştırın bakalım? ben kendimden eminim. bir insan böyle kolay harcanmamalı, o araba 2014 model. 3 yıl önce aldım, 300 bin tl değerinde. hakim ve savcıları araştırın yüzde 25’i benden daha pahalı arabaya biner. daha geçen hafta tamirden çıkardım. karaman’da araştırın, babamdan kalma enerji, akaryakıt, gıda işleri var. toklu petrol örneğin. ben düz adamım, yanlış işim olmaz. dedi
  bunun üzerine sedat peker twitter'da cevaba cevap *yazdı. 1-ankara bölge idare mahkemesi başkanı esat toklu bey, görünen o ki sen de süslü süleyman gibi poliçe seslerini, para seslerini çok seviyorsun. benim ailem zengin diyorsun, senin ailen son beş senede zengin oldu. 2-ankara bölge idare mahkemesi başkanı esat toklu bey, diyorsun ya birçok hakim, savcı böyle lüks araba kullanıyor; işte bu, ülkedeki adaletin ne kadar yozlaştığının göstergesi. utanmadan sen iki milyonluk arabaya nasıl biniyorsun? (zengin fetöcüler sağolsun). 3-ankara bölge idare mahkemesi başkanı esat toklu bey, sen hikayeyi bırak. geceliği yüz bin lira olan otelde kaldığına dair faturayı yayınlasana. alışmışsınız lafı uzatmaya. kısa, net cevap. faturayı yayınla. 4-ankara bölge idare mahkemesi başkanı esat toklu bey, bu mazlum, bu garip millet muktedir olduğunuz bugün sizden hesap soramasa da, yüce allah’ın mahkemesi mahkeme-i kübra’da sizden hesap soracak. 5-sizin tck kanununda yazmayan, ilahi kanunda yazan bu sözü unutma “zalimin zulmü varsa, mazlumun yüce allah’ı var.” 6-ankara bölge idare mahkemesi başkanı esat toklu bey, o tarihte otelin sahibi sezgin baran korkmaz değildi diyorsun, o zaman otelin sahibini söyle. hepiniz yavaş yavaş tuzağa geliyorsunuz. şimdi işler daha renklenecek. şekerli suya gelen arı gibisiniz, tuzağa düştünüz.
  knockout!!!
 • geceliği 100 bin tl olan otelde kaldığını kabul etmiş ama 35 bin lira ödediğini ifade etmiş. fatura var mı desen, ya peçeteye yazı yazdırır, ya da fiş kestirmedik der. sorsan hakim. ayrıca dindar islamcı. peygamberin sikini yedi sülalesine sokmak lazım.