• isvecli caz uclusu.
    dan berglund: bas
    esbjorn svensson: piyano/klavye
    magnus ostrom: vurmalilar

yavas yavas amerikan caz geleneginden kendisini soyutlayarak elektronik muzikle kaynasmaya baslayan avrupa cazinin en onemli temsilcisi sayiliyorlar.
    2000 yilinda cikardiklari good morning susie soho albumuyle ingiltere'de en iyi uclu odulunu almislar, album de yilin cd'si olmus.
    mojo dergisi albumu tum zamanlarin en iyi 400 albumu arasinda gosteriyor.
    bunlarin ingilizcesi icin bkz: http://www.esbjornsvenssontrio.com/

spam-boo-limbo'nun en yakin paylasim programi kullanilarak indirilmesinde sayisiz yarar goruyorum.
  • 9. uluslararası istanbul caz festivali kapsaminda istanbula gelen ve 11 temmuz persembe gecesi saat 23.00 itibari ile babylon konseri baslayacak olan pek sahane grup.
  • dort adet super seker ve sicakkanli isvecli.
  • harika üç müzisyen ve karizmatik teknik adam. ya ağır gelirse, sıkılırsak gibi kaygılarla girip, her gece çalsalar da her gece dinlesek diye çıktık crr'den. seven days of falling, god created the coffee break, good morning susie soho, behind the yashmak, ve svensson'un oğluna (bir de oğlu varmış robin diye, daha kendisi oğlan, canım benim) yazdığı gibi insanın ruhunu dalgalandıran, nefesli parcalarının yanı sıra finali yaptıkları monk klasiği round midnight yorumları da enfesti.
  • gozumu kapadim piyanoda chopin balladlari caliyor sandim once, sonra kontrabas sandigim sey bir tambura donustu, sonra davul girdi ve radio head konserindeyim sandim. est gozumu actim ve onlari gordum diyecegim gruptur.
  • 22 eylül itibariyle yeni albümleri seven days of falling plak şirketleri act music tarafından piyasaya çıkan etkileyici piyano triosu (ve daha genelde müzik grubu).
  • resmi sitesinde 14 mayis 2004 tarihinde istanbul konseri var yaziyoor.
  • from gagarin's point of view ve strange place for snow adlı iki nefis albüme sahip trio. dinamikleri ders gibi dinlenebilir. virtiözite son derece sindirilenerek kullanılmakta, kimse kimsenin gözüne enstrümanını sokmuyor. bir yandan da üç enstrümandan çok daha fazlası varmış gibi bir histe uyandırılıyor grup tarafından. bravo ayol!
  • iskandinavya'dan cikmis en güzel seylerden, ayrica babylon konseri enfesti.
  • birazdan bbc radio 3'de london jazz festival dahilinde verdikleri konser banttan yayınlanacak olan piyano triosu.

ilgilenenler için >>> http://www.bbc.co.uk/radio/aod/radio3.shtml
hesabın var mı? giriş yap