şükela:  tümü | bugün
 • ekşi sözlük'ün benzersiz futbol ligi ekşi sözlük birinci pazar ligi'nin 25 eylül 2016 pazar günü yapılacak halı saha şenlikleri ve süper kupa finalinin ardından 2 ekim 2016 pazar günü oynanacak maçlar ile başlayacak olan 16. sezonu.
 • askere gittiğim 2010-2011 senesi haricinde 2004 senesinden beri içinde bulunduğum organizasyon. sözlüğe yazar olma sebebimdir. bu lig aşkına hafta sonlarımızı, yarı yıl tatillerimizi, düğünlerimizi, izinlerimizi yani aklınıza gelebilecek insan hayatında önemli ne varsa ertelediğimiz veya yeniden programladığımız süper organizasyon. aramızdan evlenenlerin ilk yaptığı şey önce eşlerine bu gerçeği kabullendirmek olmuştur. pazar günleri esbpl günüdür, maç vardır, hayati önem taşır. bütün plan ve programlar maç öncesine veya maç sonrasına ayarlanır. eşler, ikna edilmekle kalmaz, maça getirilir, ortama sokulur. o da yetmez çocuk doğar, o da gelir. velhasılkelam bu sene de dolu dizgin devam etmektedir. geliniz, izleyiniz, izlettiriniz.
 • aslında tüm muhabbet kendi sitesinde döndüğü için buralar dutluk haliyle kalmış...

  halihazırda ligde 15. hafta maçları yaklaşmakta olan, kupa'da ise grup maçlarının son fikstürü oynanacak olan ekşi sözlük birinci pazar ligi'mizin 16. sezonu.

  yoğun kar yağışı nedeniyle ikinci devrenin ilk haftası (12. hafta) maçları ileri bir tarihe ertelenmiş durumda ancak onun dışında az gollü bol heyecanlı maçlar ve pazarı iple çektiren mücadeleler ile geçiyor günler.

  merak edenler maçları "esbpl youtube kanalı"ndan takip edebilir tabii.
 • katılamayanları buraya alabiliriz. yarın maç var, acele edin.*
 • katılmak istediğim lig. bireysel oyuncu olarak katılabilir miyiz bu güzel lige. boştayım şuanda. gelecek sezon için takımında yer olan var mı? istanbul takımlarından tekliflere açığım, avrupa yakasından.

  özellikler:

  yaş:21
  boy:171
  kilo:60
  mevki: 8 numara
  kullandığım ayak: ikisi de
  stamina: biraz düşük o açıdan çok pres yapamıyorum daha çok aklımla oynuyorum oyunu mesut özil gibi düşünelim.

  oyun özellikleri:
  çevik, teknik, soğukkanlı
  en önemlisi ahlaklı
  penaltıcı(ciddi penaltıcı hiç kaçırmam)
  takım oyununa önem veren
 • ligde dedeler sk'nın şampiyon olduğu,esbpl kupası'nda ise atanalırspor'un kupayı kazandığı ekşi sözlük birinci pazar ligi'nin 16. sezonu.

  gol kralı geçen sene olduğu gibi, dedeler sk oyuncusu quantum left oldu.