şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 2018 de ilk sezonu yayınlanacak bir tür kaçış dizisi.
  • 2018 yapımı showtime dizisi.

konusu ;
    escape at dannemora, bir cezaevi personelinin yardımıyla hapishaneden kaçmayı başaran iki suçlunun hikayesini konu ediyor. richard matt ve david sweat aynı hapishanede kalan cinayetten hüküm giymiş iki mahkumdur. richard, hapishaneden kaçmak için büyük bir plan hazırlar. ancak bu planı tek başına gerçekleştirmesi mümkün değildir. kendisi ile birlikte firar edecek olan david ile birlikte planı hayata geçirmek için en ince ayrıntısını kadar çalışırlar. planın kusursuz işlemesi ve onların kaçmasına olanak sağlayan ise hapishane terzisi patricia arquette’dir. artık iki firari olan richard ve david’ı yakalamak için ülke çapında tam anlamıyla bir insan avı başlar.

trailer;
    https://www.youtube.com/watch?v=rvbojp1ziec

trailer pek dikkat çekici olmasa da konusu pek bir dikkat çekici geldi bana. bir de showtime görünce bir şans vermem gerektiğini düşündüm. ama vermedim.

verince editlicem.
  • ben stiller'ın 8 bölümünü de çektiği showtime dizisi. yılın "prison break"i. hapiste geçip iki mahkumun hapisten kaçma çabalarını konu alıyor. gerçeklerden uyarlanmış ama olayları araştırmazsanız dizi daha heyecanlı ve sürükleyici olabilir. başroller benicio del toro, paul dano ve patricia arquette'e teslim edilmiş. del toro gene sağı solu belli olmayan bir karakterde. gene iyi oynamış. dano diğer mahkumu oynamış. arquette ise hapiste çalışan evli ve epey itici bir kadını canlandırmış. temposu pek yüksek olmasa da ilk bölüm fena değildi. diğer bölümler daha sürükleyici olacaktır.
  • özlenen tarzda dizi, ancak prison break ile kıyaslanması doğru değil.
  • pek sevdiğim aktörlerden benicio del toro yüzü hurmetine başladığım, 2. bölümdeki küçük bir mapushane hücresinde walkmanden seek and destroy dinleyen mahkum sahnesi ile yarmış geçmiş on numara dizi.
  • tam ayarında giden dizi.
  • benicio del toro hayrani olan bana yeni dizi cikti. del toro'nun oynayip da iyi olmama ihtimali dusuk olan dizi. dusuk ihtimal diyorum cunku istisna olan, the wolfman b*k gibiydi.
  • ilk 3 bölüm itibariyle güzel giden dizi.

konu biraz hapishane ve kaçış üzerine olmasına rağmen durağan fakat oyunculuk olarak çok iyi. kendini izlettiriyor.

(bkz: benicio del toro)
    (bkz: david morse)
    (bkz: patricia arquette)
  • 3.bölümüyle iyice sarmaya başlayan,hapishaneden kaçış temalı dizi.ama çok hareketli bir dizi beklemeyin prison break gibi.dizide fazla karakter yok, sadece 2 kişinin kaçışı diziyi daha durağan yapıyor. tilly rolündeki kadın inanılmaz oynuyor ki kendisinden tiksindim.dizideki bütün oyunculuklar iyi.benicio del toro,paul dano döktürüyor.7 bölüm ben stiller tarafından yönetilmiş,duyunca şaşırmıştım.kendisi iyi iş çıkarmış açıkcası.
  • eş dost tarafından ısrarla tavsiye edilen dizi.
    izleyeceğiz artık.