şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kurt russellin snake adiyla oynadigi bir film birde escape from new york var lakin hangisi ilkiydi aklima gelmedi simdi
 • iki ogrencinin ingilizce dersinde yasadigi dialogdan bi parca olabilir..
  - bi yerden kacmanin ingilizcesi ne lan topak
  - escape from la onudami bilmiyon malak
 • 2013 yilinda geçen eylenceli bir macera... "seyredecek hiç mi birşeyiniz yok?" - the times
 • 2000 yilindaki büyük depremle los angeles bir ada olmuş, anakaradan kopmuştur... yil 2013 olmus, amerikada ahlaki değerlerin taşıdığı bir başkan iktidardadir, bütün kötü insanlari da - kastedilen kötü olmak alkol sigara kullanmakla başlar, içinde kirmizi et de vardir, yukari doğru çikar, hatta filmde güney dakota'ya müslüman giremez tadinda da bir bomba vardi - los angeles'a kapatmişlardir... dolayisiyla lakers her sene şampiyon olmaktadir... neyse, başkanın kızı da bir suçlu tarafından ruhsal astral bir şekilde ele geçirilir, dünyadaki teknolojinin sonunu getirecek, medeniyeti bitirecek bir silahla l.a.'e gider, onu kurtarabilecek bir tek, ay baydim kurt russel peşinden koşar, deli etmeyin adami işte, olaylar gelişir diye bitecek belli ki...
 • ne zaman george w. bush'un konuşmasını dinlesem bu filmdeki amerikan başkanı aklıma geliyo. katı ahlak anlayışının, evangelist yaklaşımın ve yobazlığın doruğa çıkmış hali. ama kimi zaman escape from l.a.'deki başkanı daha bile sempatik buluyorum.

  bir de filmde yıllar sonra evil dead serilerinin oyuncusu bruce campbell'ı görmek hoş ve eğlenceli bir sürpriz olmuştu benim için.
  son söz: -call me snake...
 • bu filmdeki kötü adam che guevara dır.
 • film baştan sona bir sirktir..ve her tarafta kostümler içre salyangozlar vardır snake nerdeyse 15 yıl dan sonra sinir hücresi kalmamış, yaşlanmış paskal bir vaziyette kanı çekilmiş bir yobazlık okunur yüzünden filmde boyna canı sıkılır kapı açılır eh girelim bari edasıyla savrulur durur..
 • kurt russel'ın john carpenter'a "bir an önce çek şu filmi. yoksa o numaraları yapamayacağım zira kıçımın kılları ağırmaya başladı" dediği ikinci escape from x* filmi. gerçekten de demiştir evet.
 • filmde calinan metal ve hard rock sarkilardan olusan albumun adi ayni zamanda, icindeki sarkilar ve seslendirenler soyle:
  1 dawn / stabbing westward
  2 sweat / tool
  3 the one / white zombie
  4 cut me out / toadies
  5 pottery / butthole surfers
  6 10 seconds down / sugar ray & the bluetones
  7 blame / gravity kills
  8 professional widow / tori amos
  9 paisley / ministry
  10 fire in the hole / orange 9mm
  11 escape from the prison planet / clutch
  12 et tu, bruté? / civ
  13 foot on the gas / sexpod
  14 can't even breathe / deftones