şükela:  tümü | bugün
  • daha öncekileri bilmem ama 2019 versiyonuna vizyona girdiği ilk seans gittim, oldukça heyecanlı ve sürükleyici buldum. saw serisinden fazlaca esinlenmişler ve serinin ikinci filmi olacağını da göstermişler. kısacası saw serisinden sonra artık escape room serisi de olacak.
  • 2019 yapımı oldukça sürükleyici olmuş filmdir.

aksiyon arayan, eğlenceli bir iki saat geçirmek isteyen dostlar gönül rahatlığıyla bu filmi izleyebilirler.

bu arada kabul etmek gerek ki kurgusu oldukça sıkıntılı. ama böyle filmlerde buna takılmamak gerek.
  • dünya çapında 120 milyon dolar hasılat yapan 2019 un flaş filmlerinden biri. ikincisi de çekilmeye hazırlanıyor. hatta gösterim tarihi nisan 2020.

filmi ben çok beğendim. oldukça sürükleyici. cube+saw+exam (hatta ucundan hostel) filmlerinin karışımı olmuş.. filmde adının aksine tek bir oda yok..5 oda ve her bir odanın farklı kuralları var..belli bir zaman içinde ipuçlarını bulup odadan kurtulmanız lazım.

notum 7/10

***spoiler***

bulmacaların lineer ilerlemesinde mantık hatası var sanki. ilk odayı düşünürsek, bardak altlıklarını iteklemeyi ilk başta bulsalardı ne olacaktı ? nedense misafirler hep oyunu kuranların sırasına göre ilerliyor: önce şunu bulacaklar, sonra bunu ve en son da şunu..ya sıra atlanırsa? illa ilk odada 451 kodunu mu bulmak lazım? böyle ufak tefek hatalara takılmazsanız oldukça keyifli bir film. tahminimce ikinci bölüm çok daha güzel olacak.

edit: altta birisi bahsedince kafamda ışık uyandı. her şey zoey'in zihninde olan biten olabilir. uçak kazası geçirdiğini biliyoruz. filmin de uçak kazası ile bitmesi çok huylandırdı beni. bir çok varsayıma açık bir film. redditi okumalı.

***spoiler***
  • skeet ulrich’li olani izledim ve bu film, izlemekten suclu bir zevk duydugum tum sikko filmler icinde en sikkosu ve maalesef en zevksizi olabilir. hayatimda bu kadar kotu oyunculuk gormedim be kardesim. off.
  • edit: 3 adet filmi olan..

edit 2: posterinde siyahi kadın karakterin görüldüğü film en iyisi olarak gruptan çıktı.

22 eylül 2017 de abd den bile önce ülkemizde vizyona girecek olan korku filmi. konu olarak exam ve saw tarzı bir filme benziyor. 4 kişi jigsaw misali bir tuzağın içine düşerler.

umarım yenilik getirirler çünkü bu tarz filmlerden sıkıldık.

fragmanı şurada:

https://youtu.be/ai2mbs-e_us
  • son derece amatörce çekilmiş (kötü anlamda), konunun sıçtığı, oyunculuğun yerde süründüğü bir film. 4 arkadaş çeşitli ipuçlarından yararlanarak belli bir süre içinde kapalı bir odadan kaçma oyununa iştirak ederler. zararsız gibi görünen bir oyundur ama yaratıcısı olacak herif dekor olarak lanetli bir sandığı odaya koyunca işler değişir. konuya kanıp seyretmeyin. ha bir de eski zaman afetlerinden sean young var filmde, aşıktım ben bu kadına olum ya. çok değişmiş. ending credits'te yine ilginç ve güzel başlayan fakat felaket sıçan bir şarkı var. dinleyin ne demek istediğimi anlayacaksınız.

not: aynı zamanlarda çıkmış başka bir escape room daha var imdb'de orada 6 kişi falan var ve yine odadan kaçmaya çalışıyorlar. seyredersem buraya eklerim yorumumu.
  • 2019 da bir film daha vizyona girecek görünüyor. nasıl oluyor bu iş böyle
  • öncelikle korku türünde sınıflandırılması doğru olmamış. bulmaca, dikkat ve zeka ile bir macera yapılmış. benzer örnekleri bulunan filmde yer yer armatörlük hissediyorsunuz. kimi zaman gizem de sizi diri tutmaya çalışsa da ortalamayı geçmeyen atmosferi sizde keyifli bir yüz dakika bırakıyor.
    --- spoiler ---

no way out
    --- spoiler ---
  • bir film.

bardak altlıklarına basınca kapı açılıyor bırakınca kapanıyor. dolayısı ile kapıyı açık tutmak için bardak altlıklarının üzerine ağır birşey koymak lazım. buraya kadar iyi de herkes neden kapı açık kalsın diye etrafta ağır bşey arayacağına kapıyı açık tutmak için sürekli bardak altlıklarına basarak bekliyor? dağılın etrafa kapı kapansın. ağır bşey bulunca altlıklara koyar kapıyı açık tutarsınız
  • 2019 gerilim filmleri arasında ki yerini ebediyen koruyacak bir film olmuş. kesinlikle devamı gelecektir. oyunculuk ve mantık tam manasıyla tatmin etmese bile gerek kurgusu gerekse kurtulmaya çalışılan mekanları ile içinizi ve gözünüzü emin olun oldukça doyuracaktır. sevdim ve aynı kalitede devamını bekliyorum.