şükela:  tümü | bugün
 • edit: 3 adet filmi olan..

  edit 2: posterinde siyahi kadın karakterin görüldüğü film en iyisi olarak gruptan çıktı.

  22 eylül 2017 de abd den bile önce ülkemizde vizyona girecek olan korku filmi. konu olarak exam ve saw tarzı bir filme benziyor. 4 kişi jigsaw misali bir tuzağın içine düşerler.

  umarım yenilik getirirler çünkü bu tarz filmlerden sıkıldık.

  fragmanı şurada:

  https://youtu.be/ai2mbs-e_us
 • son derece amatörce çekilmiş (kötü anlamda), konunun sıçtığı, oyunculuğun yerde süründüğü bir film. 4 arkadaş çeşitli ipuçlarından yararlanarak belli bir süre içinde kapalı bir odadan kaçma oyununa iştirak ederler. zararsız gibi görünen bir oyundur ama yaratıcısı olacak herif dekor olarak lanetli bir sandığı odaya koyunca işler değişir. konuya kanıp seyretmeyin. ha bir de eski zaman afetlerinden sean young var filmde, aşıktım ben bu kadına olum ya. çok değişmiş. ending credits'te yine ilginç ve güzel başlayan fakat felaket sıçan bir şarkı var. dinleyin ne demek istediğimi anlayacaksınız.

  not: aynı zamanlarda çıkmış başka bir escape room daha var imdb'de orada 6 kişi falan var ve yine odadan kaçmaya çalışıyorlar. seyredersem buraya eklerim yorumumu.
 • aynı yıl, aynı dönem içinde aynı isim ve aynı ana tema ile çekilen iki ayrı filmdir. haytımda ilk kez böyle bir şey gördüm.
  ikincisine (6 kişilik olan) gitmek isterken, o sanarak ilkine (4 kişilik olan) gitmek ilk hayal kırıklığı idi ki bunu çok çabuk atlattık. zira film o kadar kötü ki daha ne kadar kötüleşebilir diye gülerek beklemek, baştan yapılan hatayı unutturdu.
  ortaokul müsameresi diyelim...skeet ulrichin oyunculuğu scream'dakinden bile kötü. peter dukes denen adamın yönetir gibi yaptığını seyretmeyin! diğerini henüz bilemiyorum.
 • 2019 da bir film daha vizyona girecek görünüyor. nasıl oluyor bu iş böyle
 • daha öncekileri bilmem ama 2019 versiyonuna vizyona girdiği ilk seans gittim, oldukça heyecanlı ve sürükleyici buldum. saw serisinden fazlaca esinlenmişler ve serinin ikinci filmi olacağını da göstermişler. kısacası saw serisinden sonra artık escape room serisi de olacak.
 • skeet ulrich’li olani izledim ve bu film, izlemekten suclu bir zevk duydugum tum sikko filmler icinde en sikkosu ve maalesef en zevksizi olabilir. hayatimda bu kadar kotu oyunculuk gormedim be kardesim. off.
 • film tamamen zaman kaybı. korkutucu hiçbir şey yok, seri katil bile korkutucu değil. özellikle filmin başlangıcındaki arabistan ile alakalı saçma bir başlangıç var, hiçbir anlamı yok. oyunculuk bilerek kötü oynanmış ama o bile başarılı değil.

  0,3/10
 • "escape room / ölümcül labirent, kendilerini, kontrollerinin ötesinde bir durumda bulan ve ipuçlarını yakalamak için zekalarını kullanmadıkları takdirde ölecek olan altı yabancının hikayesini konu alan bir psikolojik gerilim."

  filmin yapım notu.
 • öncelikle korku türünde sınıflandırılması doğru olmamış. bulmaca, dikkat ve zeka ile bir macera yapılmış. benzer örnekleri bulunan filmde yer yer armatörlük hissediyorsunuz. kimi zaman gizem de sizi diri tutmaya çalışsa da ortalamayı geçmeyen atmosferi sizde keyifli bir yüz dakika bırakıyor.
  --- spoiler ---

  no way out
  --- spoiler ---
 • 2019 yapımı oldukça sürükleyici olmuş filmdir.

  aksiyon arayan, eğlenceli bir iki saat geçirmek isteyen dostlar gönül rahatlığıyla bu filmi izleyebilirler.

  bu arada kabul etmek gerek ki kurgusu oldukça sıkıntılı. ama böyle filmlerde buna takılmamak gerek.