şükela:  tümü | bugün soru sor
 • iki şişe olarak satılan ve beraber sıkılmadan kokusu olmayan, özellikle 1 numarasını almanızı tavsiye ediceğim,600 tl civarlarında olan parfüm.
 • piyasadaki en sevdiğim burunlardan biri olan geza schoen in sahibi olduğu parfüm evinin ismidir.
  escentric serisi bildiğimiz geleneksel anlamda parfüm formunda sunulurken, molecule serisi ise tek bir labaratuar koku molekülünden oluşmaktadır.

  mesela 01 seti iso-e super temellidir. molecule 01 sadece iso-e super'den oluşurken escentric 01 süsen çiçeği, limon ve pembe biber meyvesi kokularının eklenmesi ile oluşur.
  ikisini beraber kullanmak zorunda değilsiniz ama ikisini beraber kullanmak çok akkılıca bir davranıştır. zira escentric kokunun ruhunu oluştururken molecule bu ruhu projeksiyonlar ve kalıcılığını epey iyi duruma getirir.

  escentric'i ayrı olarak daha sıradan bir parfüm olarak kullanabilirsiniz. ama molecule'ü tek başına kullanmanız pek bir şey ifade etmez. çünkü burnunuzu dayadığınızda kokusuz bir su gibidir ama işin büyüsü de burdadır aslında.

  molecule tamamen labaratuvar kokusu olduğundan dolayı geleneksel kokulardan farklıdır. doğada bulunmayan bir kokudan bahsediyoruz. herkesin teninde ayrı güçte ve ayrı şeikilde kokar. normal parfümler gibi liner bir şekilde kokmaz, bir vardır buram buram kokar, bir yoktur hiç sürmemişsiniz gibidir. işte bu gel gitler sırasında da başka bir koku ile kullanıyorsanız o parfümün kokusunu destekler ve uzun süre sürmesini sağlar. tabii ki bu noktada elinizdeki molecule'e uyum sağlayacak parfümü bulmanız önemlidir.

  sadece bir kaç parfümü olanlar için veya bu parfüm merakı yeni başlayanlar için pek ideal kokular değildir, çünkü hem pahalıdır hem de katman olarak kullanacağınız uygun parfümleriniz yoksa pek de anlamlı değildir.

  ama eğer meraklı ve ortalama bir koleksiyonunuz varsa kesinlikle denemeniz gerekir diye düşünüyorum.

  madem labaratuar da üretiliyor, çok daha ucuzunu bulamaz mıyız diye bir soru çok mantıklı ama denediğim daha ucuz versiyonları maalesef bu serinin yarısı kadar bile başarılı değildi.