• kadın olmadığı halde kadınları savunangillerdendir bunlar.
  • genellikle benim. elimden geldigince her sohbet acildiginda bu konuda çevremi bilgilendirmeye ve bu durumun hetero olmak kadar normal oldugunu anlatmaya çalışıyorum. cunku escinsellere yapilan ayrimin bittigi gun huzur bulacagimizi ve guvende olacagimizi düşünüyorum. neden bilmem aydinlanmayi bu durumla da eslestiriyorum. yahu bana ne kimin kiminle sevistiginden, bana da düşmez ayrica. yetiskin bireyler kendi iradeleri ile istediklerini yasayabilir buna karisamayiz. cevremdeki ve ulkemdeki insanlar hirsiz olmasin, dolandirici olmasin, cocuklara dokunmasın, kadinlara siddet uygulamasin, akilli, aydin, durust olsun, iyi insan olsun isterim. kaldi ki escinsellere olan bu şiddetli ayrimciligin, ayrimi yapanlarin bastirilmis kendi escinselliklerinden oturu oldugunu dusunuyorum. verdigimiz asiri tepkiler, bizde olan lakin olmasini istemediğimiz, reddettigimiz duygu ve dusunceler bize aynalandiginda ortaya çıkıyor. herkes kendi kimligiyle barissa da huzur bulsak.
  • özgürlükleri savunmanin kendisine gelebilecek olasi bir kısıtlamayı engelleyeceğini bilen insandir. veya insanlarin özgürlükleri o insanlar icin savunuyor olabilir.
  • benim. hatta arkadaş çevremde de olmalarını istiyorum zira o kadar dışlanmadan, dalga geçilmeden sonra dostluğa daha fazla önem verdiklerini düşünüyorum.
  • -bir rus'un bir amerikalıyı savunması gibi
    -bir türk'ün bir ermeni'yi savunması gibi
    -bir yahudinin bir almanı savunması gibi
    -bir erkeğin bir kadını savunması gibi(vice versa).
    gayet doğal olan bir durum.hepimiz insanız arkadaş.
  • gayet de olması gerekendir. bir görüşü, kesimi, fikri savunmak için illa karşılık mı beklemek lazım? illa o grubun mensubu mu olmak lazım, geri dönüş mü almak lazım? asıl özgür düşünce bu değil midir?

edit: imla
  • (bkz: ana babası belli olan birinin orospu çocuğu olması)

düşün artık şu eşcinsellerin yakasından, size ne milletin cinsel hayatından? hemcinsini sikenler kadar memleketin anasını sikenleri düşünseniz ülke bu halde olmazdı.
  • allah olmayan o kadar insan allahı savunuyor, ona şaşırmıyorsunuz da buna niye şaşırıyorsunuz?
  • kadın değilim ama kadınların haklarını, hayvan değilim ama hayvanların haklarını, z**** değilim ama zencilerin haklarını, çingene değilim ama çingenelerin haklarını, eşcinsel değilim ama eşcinsellerin haklarını savunuyorum.
  • buyrun benim. 30 yaşıma kadar herhangi bir eşcinselden bir zarar görmedim. aksine çoğu insancıl bireyler, çok yardımlarını gördüm. sevgilimle kavga edince yanlarına sığındığım, beni maddi-manevi destekleyen insanlardı. peki en çok zararı kimden gördük? din ayağına milleti kandıranlardan. ben hiç bir eşcinselin bir camiye girip insanları öldürdüğünü görmedim, otel basıp insanları yaktığını görmedim, heteroseksüel diye insanları dövüp öldürdüğünü görmedim. peki tersini kimlerden gördük? ben bu insanları savunmayım da kimi savunayım?
hesabın var mı? giriş yap