• sean penn

milk isimli, gerçek bir yaşamdan kesit sunan filmde harvey milk karakterine hayat vermiştir.

film
    harvey milk

öyle ki oscar töreninde kendisine ödülü takdim eden robert de niro,
    şu ana kadar oynadığın diğer rolleri nasıl kaptın diyerek, kahkahalar eşliğinde ödülünü vermiştir.

ödül

film fragmanı

not: 20 kasım 2014 günü tüm nefret suçu mağduru trans bireyler için bir gösteri olacak sanırım.
    tarafıma gelen mail bu şekilde idi. paylaşmak istedim.
    çıkması gereken yasaların bir an önce çıkması dileğiyle.

belirtmeden geçemeyeceğim. philedelphia adlı filmde ayrımcılığa uğrayan eşcinsel karakteri canlandıran tom hanks e ve filmi ölümsüz kılan süper şarkının bestecisi bruce springsteen e saygılar.
    streets of philedelphia
  • robin williams

the birdcage(1996)
  • tam tersi için;

(bkz: rock hudson)
  • michael c. hall

(bkz: six feet under)
  • en iyi erkek rolü yapan aktör kadar garip bir anket. eşcinsellikten ne beklendiğine göre değişir bu tercihler. mesela benim için en iyisi chris cooper'ın american beauty'deki performansıdır. niye? çünkü fimlerin genelinde eşcinsele biçilen rolü değil gerçekte var olan eşcinsel insanlar gibi dışarıdan bakınca farkında olunamıyan bir tarzda oynamıştı.
  • rayon karakteriyle jared leto'dur.

(bkz: dallas buyers club)

bu rolüyle en iyi yardımcı erkek aktor oscarını almakla kalmamıs bazı yorumlarda kendisine en iyi yardımcı kadın oyuncu adaylığı da verilmesi gerektiği fikirleri ortaya atılmıştır.
  • en iyi diyemeyiz ama willem dafoe nun the boondock saints de oynadığı eşcinsel dedektif karakteri fevkaladeydi. çok yetenkeli adam yea.
  • kesinlikle (bkz: jonny depp)
    eşcinsel bir rolü var mı bilmiyorum. depp şimdi 51 yaşında ve 50 den fazla filmde rol almıştır.
    2011 yılı ocak ayında vanity fair dergisinde yayımlanan bir roportajında, disney’nin jack sparrow karakterine “tahammül edemediğini” hatta bir disney yetkilisinin karakterin eşcinsel olup olmadığını sorduğunu söylemiştir.
    bu sorulardan sonra disney çalışanına depp, 'ama benim oynadığım bütün karakterler eşcinseldir. siz bilmiyor muydunuz?' demiştir.
  • modern family'deki cameron rolündeki eric stonestreet en iyiler arasındadır.
  • (bkz: javier bardem)
    hangi filmine denk gelsem ya vurduruyor, ya vurdurmaya zemin hazırlıyor. en olmadı illa bu adamın bir filminde vurduran bir oğlan çıkıyor, ilginç.

edit: imla
hesabın var mı? giriş yap