şükela:  tümü | bugün
  • kadın ve aileden sorumlu bakan'ımız hamfendünün eşcinselliğin bir hastalık olduğunu açıklamasının hemen ardından gelen müthiş itirafı.
    kendisini çok pozitif bir insan olması itibarıyla (kendi beyanı, bana buzzz gibi negatif geldi) böyle bir itirafta bulunabilme cesaretinden dolayı kutluyoruz.

gelgelelim sayın bakanım, zührevi hastalıklar uzmanım, ben var sizin türkçenizden hiç bir şey anlamamak. eşcinsel kişisi nasıl olmak da vaka olmak?
    allaha bin şükür siz ekşi sözlük yazarlığı vakasına teşebbüs etmemek. yoksa akp başlığını "en sevdiğim olay" diye tanımlamak ve uçmak.
  • kadın ve aileden sorumlu devlet bakanı aliye kavaf aşağıdaki açıklamasının içerisinde kullandığı cümle:
    "ben eşcinselliğin biyolojik bir bozukluk, bir hastalık olduğuna inanıyorum. tedavi edilmesi gereken bir şey bence. dolayısıyla eşcinsel evliliklere de olumlu bakmıyorum. bakanlığımızda onlarla ilgili bir çalışma yok. zaten bize iletilmiş bir talep de yok. türkiye’de eşcinseller yok demiyoruz, bu vaka var."

eşcinsellik bir inanç meselesi değildir. "hastalık olduğuna inanıyorum" diye bir cümle kurulamaz. bunun tercümesi "evet hastalık olduğuna dair bir kanıt, bir bilimsel gerçek yoktur ancak ben öyle inanıyorum" dur.

eşcinsel evlilikleri ile ilgili bir talep olmayabilir, hala öldürülmemek, işten atılmamakla ilgili taleplerimizi iletmeye çalışıyoruz kendilerine. 2008 hak ihlalleri raporu eline geçmiştir herhalde (tbmm ye gönderilen 600 kadar kopyası olan rapor). ona bir göz atsın kendisi.
  • sozlukte ota boka durum tanimlamasinin yapildigi garbage entry'leri hatirlatti bana bu demec.

bilemedim.
  • gene bir harfle yanlışa sapan beyanat, az kaldı, ha gayret. doğrusu "eşcinseller yok demiyoruz, bu vakıa var," olacaktı. sayın bakanın bu ayrımı bilmiyor olduğuna inanmak istemeyiz.

(bkz: matter of fact)
  • --"ben de din yok demiyorum. var öyle bir vaka!"

nasıl hissetiniz ey yobaz zihniyetli yönetici kılıklı klingonlular.. öyle saça böyle tarak. ne diyeyim daha.
  • (bkz: nefret suçu)
  • şunun bir gömlek üstü:

(bkz: iran'da tek bir eşcinsel yok)

yorumsuz.
  • bu açıklamayı yapan şahsın, muhtemelen bir sonraki açıklaması için;
    (bkz: sevişmek yok demiyoruz bu vaka var)