şükela:  tümü | bugün
  • evrimsel açıdan mantıksız durumdur.

düşünün ki sevgiliniz ya da karınız var. her ne kadar insan da olsak, içgüdülerimiz evrimsel hareket ediyor.

erkekler halen ilişkilerinde diğer erkeklerin düşmanları. aynı şekilde kızlar da sevgilileri için diğer kızları düşman olarak görüyor. kıskançlıklar, tripler, kavgalar zaten bu içgüdülerin sonucunda oluşuyor. soyunu devam ettirebilecek yapıda olan, üreyecek olan bireyi, kaybetmek istemiyor insanlar. ama aynı zamanda rakip çok... temelde hepsi üremeye ve hayatta kalmaya dayanıyor.

bir dişiye yazan yüzlerce eril var. ve bu kızın sevgilisi de dişiyi elinde tutmaya çalışıyor. etrafında dolaşan erkek sürüleri var. bir ayrılıkta meriçler etrafına üşüşebilir. avutma bahanesiyle kendi soylarını, benliklerini devam ettirme yoluna gidebilirler. aynı şekilde dişinin seçimini değiştirmemesi için de bir sebep yok. genleri için daha faydalı olacak, soyuna, çocuklarına daha fayda sağlayacak, daha iyi babalık yapabilecek, daha sağlıklı genler verebilecek, vücut tipi daha sağlıklı duran (fit, yakışıklı, orantılı, estetik) bir erkeği seçebilirler...

eeee bu kadar faktör varken eşcinsellerin toplumda olmaması gerektiğini savunmak; kendi soyunun çoğalmasını engellemekten, rakipleri arttırmaktan başka bir şey değildir.

düşünün heteroseksüel erkek sevgiliniz var, heteroseksüel bir dişi sizin için rakip olabilir. ama homoseksüel dişi olan zaten lezbiyen olacağından sevgilinizle işi olmayacaktır. rakibiniz azalacaktır yani. bu durumda da soyunuzun o eril bireyle devam etme ihtimali, çoğalma ihtimaliniz artmış olacaktır.

aynı şey erkekler için de geçerlidir. homoseksüel erkekleri "amk gayı. amk ibnesi. top. gay. travesti." gibi sözlerle yıldırmaya çalışıp, toplumdan dışlamak kendi üremesine bir darbedir. ne istiyorsun? homoseksüelin içinde olan alfa ortaya çıksın da sevgilini elinden mi alsın? sevgilini etkilesin mi istiyorsun? mis gibi bir rakibin azaldı işte. homoseksüelleri dışlamak, azarlamak yerine daha çok çoğaltırsan (homoseksüel erkekleri) zaten bir heteroseksüel erkek başına düşecek dişi birey sayısı da artacak. bu daha çok üreme, daha çok neslinin devamı demek aynı zamanda. tabi doğa kanunlarında.

peki homoseksüel birey, sevgilin yerine senin için bir tehlike oluşturamaz mı? daha doğrusu senin sevgilin için oluşturamaz mı? oluşturamaz. sen zaten heteroseksüel bir bireysin, homoseksüelle bir ilişki kurmayacağına göre sana giren çıkan olmayacak. aynı şey sevgilin için de geçerli. bir lezbiyen, senin sevgiline aşık oldu diye kız onunla birlikte olacak değil ya? heteroseksüel bir dişi zaten onunla bir ilişki içinde olmaz.

her şeyi geçtim. aynı cinsiyetten üreme olamayacağı için doğaya bırakılsa nesli tükenecek, doğanın, evrimin yok edeceği, kendi kendine halledebileceği bir şey eşcinsellik. yani kendileri arasında üreyemeyeceklerine göre senin toplumdan zorla onları dışlaman, yok etmeye çalışman gerçekten ikinci bir saçmalık.

not: biseksüeller için ne olacak peki durumu söz konusuysa bu da iyi bir şeydir. zira biseksüel olan kişi %100 karşı cins yerine %50 aynı cinsiyet, %50 karşı cins için ilgi duyabilir. bu da senin üreme ihtimalini yine arttır. senin üreyeceğin, soyunu devam ettireceğin, aile kuracağın insan için oluşturduğu riski ihtimal olarak yine azaltır. yarı yarıya hem de. sonuçta kendi cinsiyetiyle biriyle de birlikte olma ihtimali doğacak biseksüellikte.
  • sağlam troll tebrik ederim.
    yalnız içgüdülerimiz evrime göre değil genetiğimize göre hareket eder.
    sizin nasıl bir american life'ınız var bilmiyorum ama bizim buralarda öyle her kızın peşinden yüzlerce erkek falan koşmuyor. bir eş bulur konuşursun, anlaşırsan nasipse evlenirsin. siz başkasının sevgilisine mi göz dikiyonuz veya kızlar sevgilileri varken daha iyisini bulunca ona mı koşuyor? bu nasıl bir hayat düzeni. biz buna evrim değil toplumsal yozlaşma diyoruz.

edit : #70109057
    feministleri göreve çağırıyorum. bu arkadaş birinin yüzü güzelse genetiği de düzgündür zannediyor.
    evliliğin ne demek olduğu hakkında fikrinizin olmadığını bilmiyordum özür dilerim, size makyajlı estetikli, tek derdi zenginlerin parasını yemek olan kezbanların nazını çekerken başarılar dilerim.
    rockfeller öldü ama ruhu yaşıyor.
  • karşı cinse bakışı hain düşman al sana bombeden ibaret olan bir düşünce.
    insanları çok da alt başlıklara alıp derin derin incelememek lazım, illaki
    arayacaksak iyiler ve kötüler diye ayırmak yeterlidir diye düşünüyorum.
    iyi olmadığı için birine karşı olabilirsiniz ama tercihlerinden ötürü değil, afedersiniz o konuda size bok yemek düşer.
  • "burda her kızın peşinden yüzlerce erkek koşmuyor" gibi ilginç bir savunma yapılan düşüncedir.

ben neredeyse tek özelliği sadece nefes alan; türbanlı, türbansız, şişman, kısa boylu, uzun boylu, zayıf, renkli gözlü, sarışın, esmer vs. fark etmeksizin, bir instagram, bir twitter, bir facebook sayesinde en kötü genlere sahip kızların bile birden fazla talibi olduğunu gözlerimle görüyorum. (ki ekşi sözlük'te sadece nicki yüzünden yazılan, daha önce fotoğrafı bile bilinmeyen kızlar da var. daha ne? )

bunları geçtik, üstüne, daha iyi özelliklere sahip kızlar zaten sosyal medya ortamında iyice popülerleşiyor. yani eğer sevgilisi varsa, acayip derecede rakipleri artıyor doğa kanunlarına göre değerlendirecek olursak.

allahın unuttuğu ilçelerin birinden yazıp "bizim buralarda böyle değil" tarzında bir savunma günümüz dünyasındaki doğal seçilime aykırıdır. zaten soyu yok olma tehlikesine girmiş (menopoz, üremeden kesilmesi yaklaşmış) , evlenme yani seçilme ihtimali çok düşmüş, ( 35 yaş üstü evde kalmışlık durumu olan) kadınların biriyle bulup anlaşırsa "nasipse" evlenmesi tabi ki de benim açıkladığım duruma uymaz. görücü usulünden hallicedir.

zira oradaki amaç "kısa yoldan üreme, erkek bireyden faydalanıp hayatta kalma ihtimalini arttırma" iken, sağlıklı genlerin giderek zayıflaması, üreme işlevinin durma tehlikesi, üreme özelliklerinin gerilemesi vb. sebepler varken, yüzlerce erkeğin böyle bir dişi bireye yazması biraz abes kaçar.

ancakkkk, sağlıklı gençlere sahip olabilecek yaş aralığında, üreme faaliyetlerinin zirve olduğu durumda, dişinin zorla seçilmek değil seçen tarafta bulunduğu durumda bir dişi için seçebileceği erkek birey oranları da yükselir, seçen dişi bireyin, seçebileceği bir sürü erkek birey olur yedeğinde. rakip sayısı artmıştır.

burada yapılacak en büyük hatalardan biri de işte eşcinselleri dışlayıp heteroseksüel sayısının artmasına yol açmak, toplumda heteroseksüelliğin arttırılması için uğraşmaktır. zira bu durum kendi ayağına sıkmak olur.

not: "kızlar daha iyi bir erkek gördüğünde hemen ona mı koşuyor?" tarzı bir savunma da yanlış zira burada dişinin yaptığı tercihi sorgulamıyoruz. sevgilisini de tercih edebilir, afedersin sevgilisinin götüne tekmeyi vurup berkecanları, meriçleri ya da zenginleri, daha rahat bir hayat yaşabileceği birini de seçebilir. evrimle binlerce yıldır gelmiş güdüleri, bilinçaltında "ben bunu seçersem yavrularımın hayatı daha iyi olur, yavrumun ve benim hayatta kalma şansımız artar, genlerimiz daha sağlıklı olur" düşüncesi her zaman vardır. burada tercihten ziyade, bu ihtimalin artmasına sebep olan "homoseksüellere karşı nefret dolu olup heteroseksüelliği öven " erkek ya da kadınların farkında olmadan kendi çoğalmalarına, üremelerine ve hayatta kalmalarına (evrimsel açıdan "hayatta kalma.") zarar verecek ihtimali arttırmalarıdır. çünkü rakip sayısının artması, seçilme ihtimalini düşürür.