şükela:  tümü | bugün
138 entry daha
  • tabi ki eşcinselleri sevip sevmemekte özgürsünüz. fakat nefret etmekte özgür değilsiniz ikisi arasında ince bir çizgi var bana göre.
  • ya tamam özgürsün, süpersin, harikasın. istediğini yap birader, ilgi çekmek için salak salak muhabbetler ya bi bitmediniz.
  • sevmeme özgürlüğünüz vardır. ben de türkleri sevmiyorum mesela. sadece türk oldukları için. hepsi çok iyi, çok harika insanlar olsalar bile sevmiyorum çünkü bu topraklarda doğmuşlar, şans eseri türk olmuşlar.
  • 2 kitap okumayanlar haliyle kavramları birbirine karıştırmış. basitçe anlatmak gerekirse:
    - abc'yi sevmek veya sevmemek size kalmıştır, kimse bir şey diyemez. eşcinselleri de sevme, domatesi de sevme mantıyı da sevme kime ne.
    - abc'den nefret etmek ise başka bir şeydir. bu bir ırk olunca nasıl ki faşist oluyorsunuz, başka bir şey olunca da benzer bir hastalığa sahipsiniz demektir. yani bu "bamya sevmiyorum" ile "bamyadan nefret ediyorum" arasındaki fark kadar nettir. birisi tercih birisi hastalık.
    - abc'ye saygı göstermek "zorundasınız". kibarca söylemek gerekirse sike sikeeee bu evrende her canlıya saygı göstermek zorundasınız. yok benim dinime göre yok benim enişteme göre yok benim pırasama göre bu kabul görmez cart curt bunlar seni senin çevrende bağlar genç, sokak kapısından dışarı çıktığında saygı göstermek zorundasın. anneniz babanızda suç, sizi hiç yetiştirememiş. "muhafazakar" ayağına yobaz büyümüşsünüz.
  • bu bir özgürlüktür,kesinlikle katılıyorum. yasak olan şeyler dışlamak,linç etmek ya da aşağılamak. diğer türlü fikrini beyan et,konuş,tartış. ben de çingeneleri sevmem mesela ciddi anlamda.
  • (bkz: cahilleri sevmeme özgürlüğü)

nereden anladın birinin eşcinsel olduğunu?

kafandaki stereotipe uymayan bir eşcinsele karşı körsün bir kere. adam gözünün önünde sevişip yiyişmediği sürece de anlaman pek mümkün değil ve söylememeyi tercih ediyor. şimdi bu adamı sevmemek için ne gibi bir motivasyonun olabilir ki?
  • benim de seni sevmeme özgürlüğüm var mesela. neden seveyim ki. eşcinseli de bırak herhangi bir insanı durduk yere neden seveyim ama benim sana saygı duymam lazım bak sana bile saygı duymam lazım.

yani bu kadar aptalca önermeler yazmana rağmen benim sana sırf insan olduğun için saygı duymam lazım bak ne kadar zor ama inan bana senin eşcinsellere saygı duyman daha kolay. hem sen onlara saygı duymanın önemini anlarsan benim de işim kolaylaşır.
  • en kralları zeki müren, freddie mercury ...

iyi sanatçıysa sevilir.
  • onlar da sizi sevmemekte özgür. (bkz: heterofobi)
  • ortaokulda ki sıra arkadaşım, o zaman burak tı. 8-9 yıl önce berna oldu.
    onu o zaman da seviyordum, şimdi de seviyorum. tek fark ona gittiğimizde eskiden ps,yanık falan oynardık. şimdi ben ps oynuyorun o ayak parmaklarını boyuyor.
    konu insanı sevmektir. ötesi laf-ı güzahtır…
72 entry daha