şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ekseriyetle doğru önerme. türkiye'de ciddi bir eşcinsel seçmen var ve bu insanlar hdp hariç diğer partiler tarafından görmezden geliniyorlar. bu nedenle oyların çoğu hdp'ye gidiyor. muharrem ince biraz kafasını kullanarak lgbti meselesinde ilerici açıklamalar yapmalı.
 • evet muharrem ince lgbt icin konusmali ve azda olsa kazandigi muhafazakar kesimi kaybetmeli. bravo ibretlik tespit.

  tanim: dogru beyanat, yanlis onerme.
 • yööö ben vermiyom. inceciyis vesselam.
 • parti programında lgbti vatandaşlarımıza yer veren tek çağdaş parti hdp'dir. tek başına oy verme sebebidir. tüm örselenmiş, dışlanmışların sığındıkları evdir hdp.
 • ülkedeki tek kimliğe değil insana değer veren partinin hdp olmasından kaynaklanmaktadır. eşcinselinden vicdanlı muhafazakarına, sosyalistinden liberaline tüm "öteki"lerin adresi hdp'dir.

  not: terörö rörörcüler sittirsin gitsin götünü parmaklasın.
 • çocukken topları inşaata kaçtığından olabilir .
 • eşcinselliği ibnelik zannedenlerin yaptığı boş tespit.

  he dersen ki "bütün ibneler hdp'ye oy veriyor" ona kimse itiraz etmez.
 • türkiye’de bildiğiniz gibi eşcinsellik etik, dini, kültür vb. konulardan dolayı hala bir sorun ve kanayan yaradır. eşcinsellik bireylerin tercihi olarak görüldüğünden, eşcinsel bireyler de kendilerini suçlu görüyorlar ve istedikleri hayatı yaşama konusunda büyük baskı altındalar. bu yüzden çoğunlukla eşcinsel bireylerler bu baskıyı kırmak için başka maskeler takarak yaşamlarını sürdürüyorlar. en rahatı dini bütün, muhafazakar gözükmek. cumartesi günü merdiven altında ihtiyacını gideren bu “ibneler”, haftanın diğer günlerinde muhafazakar, mazbut aile babası görünümündedir. merdiven altı yaşamlarından dolayı kendi iç muhasebelerini yaptıklarında kendi kendilerini kirli ve günahkar görürler. bu yüzden islama daha sıkı sıkıya sarılırlar. haca giderler, cuma namazlarını kaçırmaz, oruç ibadetini 4/4 lük yerine getirirler. haliyle bu ibneler günahkar kul olduklarını düşündüklerinden iç muhasebe yüzünden oylarını “dini ya da milliyetçi partilere” verirler.

  not: ibne benim için gerçek yaşamını gizlemek için bir kadının etekleri altında yaşayan bireylerdir. türkiye’de her 10 eşcinselden 8’i böyledir. o yüzden belki siz farkında olmasanızda kiminizin dini bütün babası, ağabeyi, dayısı vb. ibne olabilir. bu yüzden konu “ibne” olunca fazla fanatik olmayınız.
 • homofobik bünyelerde şok etkisi yapmışa benzer. oysa neden anormal karşılanmış bu durum anlamadım.

  hdp nin insan odaklı politika ve söylemleri herkesin malumu. barışı chp ile birlikte eş zamanlı dillendiren iki partiden birisidir hdp.

  bu başkanlık seçiminde ikinci tura muharrem ince kaldığı vakit, birinci turda hdp ye oy veren lgbt bireyler ince ye oy vereceklerdir hiç şüpheniz olmasın.

  eşcinselleri kullanarak bir partiye oy kaybettireceğini düşünen dimağın köküne kibrit suyu dökmek güzel bir eylem olurdu sanırım.
 • kendi aralarında bir bağımsız aday çıkarıp meclise sokacak çoğunluk olsa ne güzel olmaz mı?
  mecliste lgbti bireyler görmek isteriz.