şükela:  tümü | bugün soru sor
  • eşcinsellerin durmadan linçlerden, abarttıkları şiddetten yakınıp temelde özel ilgi beklemesi durumu.

eşcinsel olduğunu itiraf ettiğinde aldığı tepkiden şikayet eder, eşcinselliği aşk ve sevgi kavramlarından uzaklaştırıp salt cinselliğe indirgeyip sonra da tam tersi olmadığı için saygı beklerler. ailelerinin bakış açısından yakınırlar.

ay siz de bıktırdınız valla eşcinsel dostlar. 1950’lerde doğmuş, ailesinin uygun gördüğü karşı cinsle evlenmiş, aşktan meşkten anlamayan anneniz babanız ya da adım başı eşcinsel görmediği için bilgi sahibi olmayan yakınlarınız ‘eşcinselim’ dediğinizde haliyle şok oluyor, normal olmadığınızı düşünüp panikliyor; ne bekliyordunuz?? eşcinselsiniz diye parti mi düzenleselerdi.

mahalle baskısıysa bahsettiğiniz şiddet, linç diyorsunuz da türkiye’de baskı ve linç yemeyen mi var??

özel olmayı bekleyip farklılığınızı insanların gözüne gözüne sokarak şiddetin en büyüğünü kendiniz uyguluyorsunuz. hem de herkese.

siz özel falan değilsiniz önce bi bunu kabul edin. sonra da tercihlerinizi her normal insan gibi partnerinizle aranızda halledin.

ekonomik kriz almış başını gidiyor bir de sizinle uğraşmayalım.
  • sadece insanca yaşamak istiyorlar. iş bulma, barınma gibi temel ihtiyçalarının derdindeler.
  • bu insanlarda aşırıya kaçan hareketler yapan bir kesim var örn: kerimcan d. beni çok tedirgin ediyorlar. korkuyorum ani bağırışlarından hal tavırlarından.
    buradan kendilerine bir sakin olun demek istiyorum.