şükela:  tümü | bugün
 • eşcinsellik ile ensest'i aynı kefeye koymak, tam da allah yasaklamasa kendi kızına hallenebileceğini düşünen iğrenç yobaz kafanın tezahürüdür.

  midem bulandığı için daha fazla yazamayacağım.
 • (bkz: #68626238)
 • yazarın olası gerçek kimliği için:

  (bkz: lord eddard stark)

  (bkz: furkan bölükbaşı)

  içerik için:

  (bkz: bsg)

  haliyle

  (bkz: yetiş ya b1916)
 • ''din olmadan rasyonel bir ahlak sisteminin kurulması mümkün değildir. ''

  al açıp iki satır ahlak felsefesi okumamış bir sığır daha. ulan, dine dayalı ahlak zaten rasyonel değil, ilahi, allah'a dayanıyor. dine dayanmayan rasyonel ahlak sistemi örneği için;

  (bkz: consequentialism)
  (bkz: sonuççuluk)
  (bkz: jeremy bentham)
  (bkz: james mill)
  (bkz: john stuart mill)
 • (bkz: don't feed the troll) o yüzden tatava yapmadan engelliyorum yoksa yazacak çok şey var. eşcinsellik ve ensesti bir tutan bu zekadan çok bişey beklememek gerek sonuçta.
 • tek tepkim şu oldu, "oha!"
 • ateistler özelinde irdelenmesi gereksiz bir konu bu. evet ensest ve eşcinsellik tamamen aynı kefede ve eşit derecede etik. iki taraf da reşit ve istekliyse ne yaptıkları kimseyi ilgilendirmez.

  ama durduk yere ateistlere laf çarpmanın amacı ancak şu olabilir: aklı başında ateistler gelsin "ne alaka mınakkiyi ikisi de beni ilgilendirmeyen işler, kim ne yapıyorsa yapsın" desin, bu arkadaş da gidip abi ortamlarında "bakın bu ateistler anasına bacısına hatta dayısına halleniyor, işte ateistler böyle godoş böyle ibne" desin.

  fakat atlanan nokta şu ki; eşcinselliğe karşı olup kuzenlerine atlayan müslüman güruh, evlendikten sonra tabii, bu durumda kafa karışıklığı yaşayabilir. gerek yok böyle hamlelere.
 • ben de bu işin ateizmle bağlantısını çözemedim işte. eşcinselliği normal görüp ensest ilişkiyi eleştiren kişi diye açılsa başlık, belki tartışma konusu olabilirdi ama kavram karışıklığı yaşıyor belli ki arkadaş. o yüzden don't feed the troll diyip çekiliyorum.
 • "sözlükte eskiden daha kaliteli troller yazardı" diye düşünmeye iten bir içerik daha. lakin anlaşılıyor ki, toplumun dinamiklerini oluşturduğu ve toplumu bir arada tuttuğu iddia edilen ahlak, ne yazık ki bir kodlama hatasına dönüşmüş ve tam tersi bir yönde ilerlemeye başlamış. olayı rızaya dayalı birliktelik perspektifinden değerlendirip, eşcinselliği bir tecavüz kültürü unsuru olarak sunmak da ayrı bir ironi.

  eşcinsellik de rızaya dayanıyor ve eşcinseller rızası olmayan insanlara tecavüz etmiyor ya da heteroseksüel yönelimli insanlara saldırmıyorlar. ayrıca bunu ateist diye marjinalleştirilen kişiler de yapmıyor. bir karşılaştırma yapmak değil amacım, sarf edilen cümlelere istinaden ve subjektif değerlendirmem sonucu benim gördüklerim bunlar. saldırgan bir tutumu ve yapılan her korkunç davranışı dini ideolojilerle temellendiren insanların oluşturduğu faşist bir tutum bu. faşizm psikolojik bir temelde ciddi bir rahatsızlıktır. bi de üstüne ataerki ve ahlak kodları girince, bu tam anlamıyla çağın en büyük sosyolojik sorunu haline gelir. 
 • güzel tespit ama bunun ateistlikle hiçbir alakası yok. bunun literatürde yeri var (bkz: pseudointellectual)
  "çakma entelektüel", "sözde aktivist" desek yeridir.
  sözde aktivist, özde çomar kitle anlayamaz burada kastedileni. hiçbirşeyi özümsemeden kavramadan, "sakızları yere atmayalım çünkü kuşlar ölüyor" ciddiyetinde bir aktivistlik bunlarınki.
  ana akım medya dinleyici kitle bunlar.
  show tv'de izledikleriyle ahlak bekçiliğine soyunurlar.

  ensest nedir, çocuk istismarı nedir, pedofili nedir bilmezler. hepsi bunların kafasında tek bir imajdır. çünkü gerçekten bir yargıları yoktur. işleri sadece ahlak bekçiliğidir.