şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bilinmesi, bilinip görülmesi, görülüp de kabul edilmesi gereken ve bireyler ile tüm toplum katmanları tarafından içselleştirilip insan diliyle devlet araçlarına da işlenip bir bilinç ve farkındalık yaratmada motto yapılması aciliyet teşkil eden, aydınlatıcı ve de yol gösterici sözdür.

evet bu satırları yazan ben eşcinselim. bir rumuzun ardından yazıyorum biliyorum ve sanal dünyanın içerisinde milyonlarca toz zerresinden biriyim.

bir sırrın hem öznesi hem de nesnesi olarak ağır bir yükün altında eziliyorum ve belki de bu yazdıklarım çoğunuzun umurunda bile olmayacak. ne de olsa her birimiz sözlükte bir figürden öte değiliz.

ben yine de içimi dökmek istiyorum. gerçek dünyada yani reel de kimseyle paylaşmadığım bu sırrımı paylaşmak istiyorum. normal bir insan olduğumu, sevgiyi hissettiğimi, aşık olabildiğimi, düştüğümde canımın acıdığını, üzülüp ağladığımda benimde göz yaşlarımın aktığını herkesin bilmesini istiyorum.

ben de herkes gibiyim. sizlerden hiçbir farkım yok. eşcinsel olmam beni anormal yapmaz ki. bir tercihte değil bu. bu, doğarken benimle birlikte var olan bir özellik sadece.

taşıması çok zor bir yük. aslında yük olmaması gerekir ama toplum ne yazık ki, o kadar ön yargılı ki, eşcinsel oluşumun taşınması zor bir yük haline gelmesi kaçınılmaz oluyor.

asıl normal olmayan ne biliyor musunuz ? insanları olduğu gibi, eksileriyle ya da artılarıyla kabul etmeyen ve onları sırf farklı hissediyorlar, düşünüyorlar, yaşıyorlar, seviyorlar diye ötekileştiren, inciten, baskılayan ve ezmeye çalışan insanların yargılayıcı tutumlarıdır.

işte bu homofobidir. temelinde sevgisizlik yatar. temelinde güvensizlik vardır. dünyayı sadece kendi penceresinden görüp diğer insanlarında öyle görmesini isteyen insanlara özgü bir hastalıktır.

homofobinin tedavisi ne biliyor musunuz ? gökkuşağının tüm renkleriyle insanın ruhunu boyamasıdır.

edit: gelen mesajlardan yalnız olmadığımı, benimle benzer duyguları paylaşan nice insan olduğunu gördüm.. desteğiniz ve yükümü hafiflettiğiniz için canı gönülden teşekkür ederim.
  • eşcinsellik doğal bir şeydir. lakin normal bir şey değildir.
    homofobi, iğreti olma gibi durumlar kişiye fiziksel zarar vermediği müddetçe kabul edilebilir. türkiye gibi bir ülkede insanlar cinsiyet değiştiriyor, televizyon programlarında yer alıyor. üstelik kesinlikle müslümanlığın olduğu bir ülkede.
    daha hala homofobikliği eleştiriyosunuz.
    entelektüel siz olun. en modern de siz olun.
    ama allah için saygı duyup nefret edenleride bir salın be güzel kardeşim.
    eşcinsel arkadaşlarım var. herif ben bile bıktım diyo.

artık sizin homofobiye karşı çıkma işiniz, ilgi çekmeye çalışmaktan başka bir şey değil. üzgünüm..

not: rahat rahat duyar kasıp linç edebilirsiniz.
  • bir hocamızla olan bir anımızı anlatmak isterim.
    dersteyiz hayatınızda hiç eşcinsel birini gördünüz mü dedi 5 10 el kalktı
    hiç eşcinsel biriyle konuştunuz mu dedi. bir iki el kalktı.
    hiç eşcinsel arkadaşı olan var mı dedi kimseden el kalkmadı.
    hiç eşcinsel öğretmeni olan var mıydı dedi yine hiç el kalkmadı.
    hepiniz yanılıyorsunuz. hepiniz eşcinsel birini gördünüz hepiniz eşcinsel biriyle konuştunuz bir çoğunuzun eşcinsel arkadaşları var. bir çoğunuzun da eşcinsel öğretmeni oldu. sadece siz eşcinsel olduklarını bilmiyordunuz. eşcinsellik oranı yüzde 10. nereden biliyorsunuz arkadaşlarınızın cinsel tercihlerini? giyinişlerinden mi? evli oldukları için mi? çocukları olduğu için mi? bir eşcinsel karşıt cinste biriyle evlenip çocuk yapamaz mı?

evet eşcinsellik normal bir olaydır. yüzde 10 çok yüksek bir rakam anormal diyemeyiz. hepimizin çevresinde var ama haberimiz yok.

edit: bazı homofobik mallar özelden sövdüler. dediklerine göre kaynaksız aptal bir solcuymuşum. bu mesajın neresinden solculuk çıkardı anlayamadım.
    buyrun kaynak açar açar bakarsınız. beğenmeyen daha iyisini kendisi versin
    kaynak
  • eşcinsellik hastalık değil aksine homofobi psikolojik bir hastalıktır diye katıldığım önerme.
  • “düşüncelerine katılmıyorum, ama senin düşüncelerini savunma hakkını sonuna kadar destekleyeceğim”
  • ne kadar gökkuşağının renkleriyle kendinizi boyasanızda eşcinsellik normal değildir. hem tıbben hem de sosyolojik olarak bir anomalidir. kıllı tüylü adamların birbirlerinin bağırsak sisteminin son noktası olan dışkılama organlarına hallenmesi hiçbir zaman normal olamaz.

edit: hiçbir hakaret içermeyen bu entry sebebiyle kokoreç meraklısı arkadaşlar küfür yağdırıyor. ortamlarda sevgi kelebeği, çicek, böcek, aşk, sevgi ayakları yapanlar işlerine gelmeyen konularda canavara dönüşüyor.
  • nice try faggot !!!
  • sozlukte ne kadar ibne var dedirten onerme.

ancak duyar kasarlar psikolojisi bozuklar. yazik la
  • şu eşcinsellik hastalıktırcılara ve "ibne bunlar, uzak durun benden1!!1"cilere gerçekten laf anlatabileceğimi düşünsem gerekirse tıbbi makalelerden kaynak göstererek 150 paragraf yazarım da şuraya, olan benim zamanıma ve çabama olur. başlık altında da türemişler hemen bir iki tane; sen normal değil diyorsan kesinlikle normal değildir güzel kardeşim, çok haklısın.
  • bir şeyin normal olduğunu kanıtlamaya çalıştıkça anormal gözüküyorsunuz.