şükela:  tümü | bugün
  • siktigim, nefret ettigim şey. aşk mı dersin, iş mi? ne guzel gelişme olsa tersine doner amk.
  • kurduğum hayalleri ya da planlarımı anlattıysam eğer, istisnasız bozuluyor. lanet olası dilim de durmuyor, ben sevinçliyim diye herkes sevinçli olacak sandığımdan hemencecik anlatıveriyorum. sonra ne mi oluyor?
    “hacı senin geçen anlattığın iş ne oldu ya, oldu mu o?”
    olmadı kardeşim, olmuyor. kem gözünüze sizin...
  • bunun bilimsel açıklaması belki biraz şöyle olabilir;

quantum mekaniğine göre sizin hayal gücünüzdeki, vizyona getirdiğiniz, ulaşmayı planladığınız o süreci başkasıyla paylaştığınızda sistemi tekrardan bir karar vermeye zorluyorsunuz. yani sistem, sizin evren için bir kader senaryosunu oluşturacakken, işler iyiye gidecekken, siz başka birinin zihninde, bilincinde, evreninde diyelim o bilgiyi paylaştığınızda gidişatın üzerinde yeniden bir karar vermeye zorluyorsunuz farkında olmadan. sistem de bu durumda genelde olumsuz tarafa kayıyor.

diğer durum da şu;
    muhtemelen paylaşmadığınız ama gerçekleşmeyen şeyleri aklınızda tutmuyorsunuz. belki bunun istatistiği yapılsa %50 çıkacak sonuç.
    ama paylaşıp kötü sonuçlanan durumlar kafanıza daha çok kazınıyor ve hep böyle oluyormuş gibi yorumluyorsunuz. insan zihni kötü deneyimleri daha seçici şekilde hatırlar.

ilk olasılığı ispatlamak için bilim henüz o seviyede değil. bana da gelecekten biri söyledi çaktırmayın :>
  • peygamberimizin de belirttiği durum.

"her kim sırrını saklar ise muradına çabuk erişir."
  • sikintili durumdur.
    bir meselede ne kadar ketumsan basari oranin o kadar yuksektir.
  • gözünü çapağını siktiklerimde nasıl bir göz varsa artık 2 günü geçmiyor bozulması.
  • kesinlikle var böyle bir durum. son ana kadar hiçbir şeyi söylememe taraftarıyım en yakınıma bile.

lakin söylemesem de olmuyor olmuyor olmuyor. o yüzden artık umut ettiğim dilediğim ne varsa en kötüsüne hazırlıyorum kendimi.

(bkz: murphy kanunları)

madde 1. bir şeyin ters gitme olasılığı varsa, ters gidecektir.
  • hayattaki felsefem; "sonuçlanıncaya değin planlarından kimseye bahsetme ulan amk düşük çeneli şom ağızlısı" dır...
  • sonraki hedefler için kişiyi bir mini çakala dönüştüren sekmez doğa kanunu