şükela:  tümü | bugün
  • ısid'i destekleyip kafa keserlerken, canli canli insan yakarlarken alkis tutanlardan bir farklari yoktur.

ne zaman insan oldugu icin uzulmeye baslariz o zaman ortadogu batakligindan kurtulacagiz
  • biz oluyoruz bu. rusya ile diplomatik ilişkilerini kuvvetlendirmeye çalışan biz. dolayısı ile iran ile biz. aynı zaman da çin ile biz. biz zevk alıyoruz. biz destekliyoruz çünkü. biz bu adamlarla ortağız. tıpkı israil ile ortak olduğumuz gibi?

o yüzden diyorum ki; "allah'ım, esed ve destekçilerini kahhar ismi şerifinle perişan et, ellerini kurut." lafının arkasında mısın?

allah seni de kahhar isminle perişan etsin mi?
  • (bkz: beşşer esed) başlığı altında kişnemekte olan şeref yoksunlarıdır.
  • asıl barbarların barbarlıklarını gizlemek için açtıkları başlık. esedin yaptığı sivil katliam görüntüleri için tıklayınız https://twitter.com/…cari/status/807542640170385408
  • bati medya kurbani bir götün beyani. o sivillere sor bakalim kimin ülkesinde yasamak istiyorlar cihatci piclerin mi yoksa esad'in mi....amcik. sivilleri kalkan olarak kullandilar suriye ordusuna karsi birsey yapamayinca hükümet kontrolünde ki sivillere roketler yagdirdilar. hastaneler okullar bombalandi evet...cihatci picler oralari saldirilari icin kullanip saklandiklari icin yediler bombalari. kayiplar olacak ama sonunda hak yerini bulacak amina koyim ve bu vahabi götverenlerin kabusu bitecek.
  • benden duymus olma da (bkz: allah yok)
    yani ne zaman israile, amerika vs musluman agzindan beddua duysam,
    allah adi verilen varliktan kahhar ismi ile kahremesi isteniyor.
    sonuc?
  • (bkz: engelle)
    (bkz: başlıklarını engelle)

engelsiz provokatör bırakmayın, tatava yapmadan basın geçin.
  • bu değil de babası çok sağlam yapmıştır vakti zamanında... (bkz: hama katliamı) diye geçer lügatlarda... babası kadar kararlı olsaydı daha kıvılcım ateşlendiğinde yangın başlamadan sönerdi. ama değil işte... halepli sünni bir arkadaşımın ağzından dinlemiştim bu adamı. aklımda kalanlardan biri; adamı hicveden bir oyun oynanıyor mesela sahnede, beşşar esed çat kapı oyunun ortasında gelirmiş. en öne otururmuş ve "lütfen kadığınız yerden devam edin" dermiş... oyuncular kem küm etsede oyunu oyanyıp bitirirlermiş. esed ayakta alkışlarmış oyuncuları...

kendisi göz doktoru ulan... ne anlar diktatörlükten? ne geldiyse başına etrafındaki dal kavuklardan orduya komutanlık eden akrabalarından geliyor. olayların çıkış noktası daha enteresan, arkadaşın anlattığına göre bir aşiretin bazı eylemlerinden ötürü çocuk yaşta sünni eylemciler alıkonuluyor. aşiretin ileri gelenleri, çocukları ellerinden almak ve uzlaşmak için askerlere gidiyor ve "çocuklarımızı bırakın artık analar ağlıyor" diye konuşuyorlar. asker ise "biz o ağlayan anaları siker yeni çocuklar veririz o analara" minvalinde birşeyler geveliyor. olaylar ondan sonra başlıyor. yani aslında esed'in kontrolü dışında gelişen olaylar... ilk ağızdan dinledim bunu...

arkadaşım halep'in zenginlerindendi. ailecek kurtarabildiklerini kurtardılar. şimdi ailesinin her bir ferdi başka bir ülkede yaşamaya çalışıyorlar. bunları söylediğinde halep henüz düşmemişti... bana dediğini hiç unutmam "dostum beni amerika veya başka bir ülke sikeceğine, hergün esed'in sikmesine razıyım..."

işte bu da böyle bir hatıram.
  • yaz siyasal islamcı yaz, halep'te kıçına tepiği yiyince sesi burdan çıkan islamcı daha da yaz ki senin gibi düşünen çomarlar duysun şam'da namaz kılmaya niyetlenenlerin kaybettiklerini.

(bkz: vallahi sizi sileceğiz)