şükela:  tümü | bugün
 • ks. espri standartlari enstitusu kurumu. ugur uludag ve merhum gokhan semiz tarafindan kurulan tiyatro toplulugu, grubu, sekli. (bkz: ucuncu turden yakin iliskiler)
  http://www.esek.org/
 • sekizinci nesil çaylak.
 • günlerden birgün benim için gayet manidar bir nickle sözlüğe okur oldum ve fakat bir şekilde şifredir mifredir ne varsa hepsini kaybetme başarısını gösterip azimle sebatla yeniden okur olmaya çalıştım.işte bu ikinci kez okur olma çabalarım sırasında nick olarak ne yazdımsa bir türlü beğendiremediğim sözlüğe bir can havliyle o an gözümün önündeki eşek biçiminde anahtarlığımdan feyz alarak eşek ulan eşek olsun anasını satıyım eşek işte isyanıyla yazdığım nick o günlerden bugünlere kadar benimle beraber gelmiştir.
  yoksa o güne kadar benim için iri,güzel gözlü ve durmadan anıran bir hayvandan ileri gitmiş bir anlamı yoktu ettik bir eşeklik işte.
 • ulubatlı hasan, halk dansları, eskişehir, almanya, polonya kıl tüy derken birisinin çıkıp "kızım sen aslında erkeksin, bu da askerlik belgen, hiç bizi uğraştırma, buyur burası şanlı burası urfa, istediğinde yap askerliğini" demesinden korktuğum kuzenim. kendisiyle ilgili pek çok şey bildiğimi iddia edebilsem dahi yazı hususunda ki becerilerinden bihaberim. onu öğrenmekte sözlük vasıtası ile mümkün olacakmış demek ki. ne yapalım, mukadderat, böyle yazılmış.

  bir de buradan bir gerçeği ifşa etmek istiyorum, bu esek insanının yaptığı kahveler yüzünden teyzesi abdest alma esnasında dalıp "neyse halim çıksın falım" diye ellerini oğuşturan bir insan oldu. bunların sülalesi kahveci zaten. diyanet bu işe derhal el atsın. imamlar uyuyor mu?
 • uzakta da olsa en zor zamanlarda yanibasimda olan dostum, sozluk yazari..tam herkesten uzak hissederken kendimi, onun bir entrysiyle toparlandigim, varliginin nerede olursa olsun bana guc verdigi, her adiminda onyargisiz olmaya calisan, bir donem ilginc bir sekilde senkronize hayat yasadigimizi dusundugum, eglenceli, gezgin,kisaca harika kisilik..
 • buradan kendisine seslenmek istiyorum : o esek benim! nasıl oldu da geçiverdi dediğimiz, akıldan çıkmayan, yani aslında geçmeyen, olduğu yerde, kokusunu, rüzgarını bile hala taşıyan, bazen keşke geri gelse dediğimiz günlerin en canlı, en güzel hatırlanan oyun tanrıçası.. kaderin bir cilvesiyle okulun ilk günü tanışılıp görüşülmeyen 1 seneden sonra, 'yahu nerden tanıyorum ben bu kızı nerden?' diye beynimi zonklatıp, sonunda yıllar önce kaybettiğim küçük kardeşimmiş mesela bu benim diyerek bağrıma bastığım insan..kendisiyle ortak olduğumuz onikibinyüzyirmisekiz hayal ve madam putifut isimli bir de *cafemiz bulunmaktadır. *
 • (bkz: e.s.e.k.)
 • sekizinci nesil mütevazı yazar.
 • bu kız, dün akşam evlendi. bildiğin gelinlikle düğünle falan evlendi. uzun yıllar vardı, uzun yıllar olacak hep. o hep benim kardeşim olacak, ben hep onun abisi olacağım. geçen zamanlarımıza dönüp muhabbetle bakacağız hep. oynanan o kadar oyunu, edilen o kadar dansı, bursa'yı eskişehir'i hep hatırlayacağız. yeni hayatında çok mutlu ol e mi?

hesabın var mı? giriş yap