şükela:  tümü | bugün
 • modern kadının ızdırabı. bu penisli organizmaların -her ne kadar kendilerini 'modern' zannetseler de- ağız birliği etmişcesine kullandıkları "yok abi akşam eve geldiğimde sıcak yemek olacak!" klişesini bu tarzanlara söyleten kudret, özgüven nereden geliyor merak etmekteyim!?
  edit: evli değilim.
 • aslında birlikte yenir o ya. yanında da bi salata yapsam. oh kebap. yanlış anlaşılan durum. evet.
 • yanlis es secimini gosterir.
 • gaddar bir malla evli olduğunuzu gösterir, boşanın. hayat gaddar bir maymunla heba edilmeyecek kadar kısa.

  karısının hem çalışıp evin bütçesine katkıda bulunmasını hem de yine ev işlerini onun yapmasını isteyen mallar son zamanlarda türedi. ataerkil desen değil zira ataerkil bir erkek kadının çalışmasını istemez, modern desen zaten değil, modern adam "ev işi kadın işidir" demez.

  bunlar ikisinin arasında kalmış omurgasız gaddar herifler.

  (bkz: kill it before it lays eggs)
 • eğer evlenirsem çalışmayan hatunla evleneceğim için kendisinden bana bildirilmesi mümkün olmayacak şikayet.
 • eşşek gibi çalıştıktan sonra kendine yemek yapmak gibi bişey. asıl sorun eşşek gibi çalışıp evde yemek yapmak zorunda olmak. yani eşşek gibi çalışıyorum ulan dışardan söylerim lüksünün olmaması. çünkü para yetmez. yahut eşşek gibi çalışmana rağmen, evde yemek yapacak birini istihdam edemiyor olmak sorun. öyle ki, çocuğu anane babanne elinde büyütmek zorunda kalmak, okul başlayınca bakıcı parası verilmesin diye fellik fellik etütlü okul aramak zorunda kalmak gibi.

  çare zengin koca! asdfgfgdsd
 • eşşek gibi çalıştıktan sonra karısı ile güzel bir yemek yemek için salatayı yapan ve sofrayı kuran erkeğin karısının yapmadığı eylem. o kadın yemeği birkaç günlük yapar ve onu seven erkek de bundan şikayetçi olmaz. çünkü onun için önemli olan, yemeği, sofrayı kurmayı, kaldırmayı ve bulaşığı yıkamayı paylaşmaktır sevdiği karısıyla.
 • son zamanlarda sorguladigim bir başka olay. çevremde gördüğüm için sorgulamaya başladım. kadın, 19 yaşında başladığı üniversiteyi 25 yaşında bitirdi. tus'a girdi, kazandı. istediği branşı seçti. orada birisiyle tanıştı. asistanligini da 4 senede bitirdi. hiç uzatma yok dikkat. asistanliginin son senesinde evlendi. çocuk oldu. şimdi kadın evde. yaklaşık 2 senedir yani ve 1 sene daha kalacağını öğrendim. baktığım zaman eskisi gibi cıvıl cıvıl bir insan yok karşımda. anne olmasının ağırlığı mi bu bilmiyorum, ama bana daha çok psikolojik bir problemmis gibi geliyor. ağır bir okulu, sonrasında asistanlığı hiç uzatmadan halletmissin ve şimdi ev hanımı olmuşsun. çocuk bakıp, kocana yemek yapıyorsun, evi temizliyorsun. 10 seneni hatta hatta 22 seneni çöpe atmissin.

  bana bu düzen çok garip geldi. erkek olarak bakıyorum olaya. 24 yaşıma geldim, ben de hâlâ okuyorum. okulum 1-2 seneye bitince, birisi gelse ve evde oturman lazım dese, siktir lan ne diyorsun derim. garip.
 • türk toplumunda çalışan kadınların büyük bir kısmının derdi bu. yüksek tempolu işte çalışıp akşam eve gelince yemek yapmak değil tek problem. anlayamam ama, hadi yine erkeğin yemek yapmayı bilmemesini anlamış gibi yapıyorum. kardeşim sorun yemek değil. sorun başlı başına "hizmet". kadın eve gelip hizmet ediyor. yemeği yapar, sofrayı kurar, sofrayı toplar, bulaşığı halleder, erkek denen kımıl zararlısının dağıttığı hatta içine sıçtığı evi toplar, çamaşırı yıkayıp yerleştirir, kimi zaman ütüyü yapar. hay amk böyle işin. çok ciddi küfür gerektiriyor bu durum.

  sen nasıl bir insansın ki yatağına aldığın, hayat arkadaşım dediğin bir insana bunları yaptırırken utanmıyorsun? e hizmetçi aldım desen yine olmaz. sen ne veriyorsun ki karşılığında? hizmetçinin bile bir kârı vardır. bu kadının kârı ne ulan! "evlilikte kayşılık beklenmez". siktir git şurdan itoğlit.

  hep bunlar siktiriboktan toplumumuzun kadına yüklediği rollerden ama. bak o kadar şey saydım, çocuk işine girmedim bile. bir de o ekleniyor bunlara. beyzade çocuk diye tutturuyor. bir şekilde dediğini yaptırıyor. sonra? çocuğun bakımı komple annede. lütfedersen bir iki uyutursun, mama yedirirsin, oyalarsın ki bunlar da "bazen" olur. ee, sen ne bokuma yarıyorsun lan benim. ben bunları yaparken geçip koltuğa maç, dizi, film izleyeceksen, öküz gibi o koltukta uyuklayıp siktir olup yatağa gideceksen sen neden yaşıyorsun?

  çok dolmuşum bu konuyla ilgili sözlük. çevremdeki evli çiftlerde gözlemlediğim durumlar bunlar. hatta hepsini yapıp üstüne aldatan orospu çocukları tanıyorum. adamı evlilik düşmanı ediyorlar yeminle.

  her şey aşkla sevgiyle başlıyor da sonu bu oluyor işte. uyan be kızım!