şükela:  tümü | bugün
 • modern kadının ızdırabı. bu penisli organizmaların -her ne kadar kendilerini 'modern' zannetseler de- ağız birliği etmişcesine kullandıkları "yok abi akşam eve geldiğimde sıcak yemek olacak!" klişesini bu tarzanlara söyleten kudret, özgüven nereden geliyor merak etmekteyim!?
  edit: evli değilim.
 • aslında birlikte yenir o ya. yanında da bi salata yapsam. oh kebap. yanlış anlaşılan durum. evet.
 • yanlis es secimini gosterir.
 • gaddar bir malla evli olduğunuzu gösterir, boşanın. hayat gaddar bir maymunla heba edilmeyecek kadar kısa.

  karısının hem çalışıp evin bütçesine katkıda bulunmasını hem de yine ev işlerini onun yapmasını isteyen mallar son zamanlarda türedi. ataerkil desen değil zira ataerkil bir erkek kadının çalışmasını istemez, modern desen zaten değil, modern adam "ev işi kadın işidir" demez.

  bunlar ikisinin arasında kalmış omurgasız gaddar herifler.

  (bkz: kill it before it lays eggs)
 • eğer evlenirsem çalışmayan hatunla evleneceğim için kendisinden bana bildirilmesi mümkün olmayacak şikayet.
 • eşşek gibi çalıştıktan sonra kendine yemek yapmak gibi bişey. asıl sorun eşşek gibi çalışıp evde yemek yapmak zorunda olmak. yani eşşek gibi çalışıyorum ulan dışardan söylerim lüksünün olmaması. çünkü para yetmez. yahut eşşek gibi çalışmana rağmen, evde yemek yapacak birini istihdam edemiyor olmak sorun. öyle ki, çocuğu anane babanne elinde büyütmek zorunda kalmak, okul başlayınca bakıcı parası verilmesin diye fellik fellik etütlü okul aramak zorunda kalmak gibi.

  çare zengin koca! asdfgfgdsd
 • yapanlar olduğu sürece talep edilmeye devam edilecek eylemdir. yapmayın güzel kardeşim o zaman? madem eşek gibi çalıştın bırak kalsın, yapacaksanız ortak yapın veya iyisi ikinizde eşek gibi çalıştığınız için gidin dışarıda yiyin. sen master degree ile bir de akşam imambayıldı yapıyorsan o zaman ben de sana gizli kezbansın derim. kabul etmesen de içten içe "kocasının takdirine ihtiyaç duyan" damgasını yapıştırırım. sakın ola bana ben onu mutlu etmeyi seviyorum safsataları ile gelmeyin. adam mal gibi içeride yatsın, sen gel üzerindeki iş kıyafetini dahi çıkarmadan soğan ile uğraş. olmaz o iş.
 • eşşek gibi çalıştıktan sonra karısı ile güzel bir yemek yemek için salatayı yapan ve sofrayı kuran erkeğin karısının yapmadığı eylem. o kadın yemeği birkaç günlük yapar ve onu seven erkek de bundan şikayetçi olmaz. çünkü onun için önemli olan, yemeği, sofrayı kurmayı, kaldırmayı ve bulaşığı yıkamayı paylaşmaktır sevdiği karısıyla.
 • son zamanlarda sorguladigim bir başka olay. çevremde gördüğüm için sorgulamaya başladım. kadın, 19 yaşında başladığı üniversiteyi 25 yaşında bitirdi. tus'a girdi, kazandı. istediği branşı seçti. orada birisiyle tanıştı. asistanligini da 4 senede bitirdi. hiç uzatma yok dikkat. asistanliginin son senesinde evlendi. çocuk oldu. şimdi kadın evde. yaklaşık 2 senedir yani ve 1 sene daha kalacağını öğrendim. baktığım zaman eskisi gibi cıvıl cıvıl bir insan yok karşımda. anne olmasının ağırlığı mi bu bilmiyorum, ama bana daha çok psikolojik bir problemmis gibi geliyor. ağır bir okulu, sonrasında asistanlığı hiç uzatmadan halletmissin ve şimdi ev hanımı olmuşsun. çocuk bakıp, kocana yemek yapıyorsun, evi temizliyorsun. 10 seneni hatta hatta 22 seneni çöpe atmissin.

  bana bu düzen çok garip geldi. erkek olarak bakıyorum olaya. 24 yaşıma geldim, ben de hâlâ okuyorum. okulum 1-2 seneye bitince, birisi gelse ve evde oturman lazım dese, siktir lan ne diyorsun derim. garip.