şükela:  tümü | bugün
924 entry daha
  • feminist zırvalarından biri.

erkek "eşek gibi çalıştıktan sonra bir de ev işi mi yapayım?" dese; ne odunluğu kalır, ne seksistliği kalır, ne ataerkilliği kalır... kadınların bu çifte standartlı yaklaşımlarından bıktım artık!

yemek yapmak istemiyorsan evlenme, yine de evleniyorsan çalışma, çalışıyorsan da tut birini o yapsın. nedir bu erkeklere yüklenmek istenen gereksiz misyon?
  • sen evlenme ulan ayı.
  • yanlız yaşayıp, işinde çalışıp, evine geldiğinde kendi yemeğini uzunca bir süre kendi yapmış olan biri olarak benim de tarafım kadınlardan yana. çünkü hakikaten çok zor lan. herkes yemekten anlamayabilir ama en azından masa hazırlamaya tabak çanak taşımaya da olsa yardım etmeli..
  • yapamadığım için bir ilişkinin daha sonuna yaklaştığımı hissettiğim durum. bir konu hakkında “-meli,malı” yaklaşımlarından hoşlanmasam da ben işten gelip yemek yaparken kanepede zaman geçiren erkeğin sevgisi bana inandırıcı gelmiyor. yemek yapamasam bile malzemeleri doğrayıp öğrenmeye çalışırdım sanırım ben. paylaşmak isterim hayatın yükünü. eğer bu zahmete giremiyorsa zorlamanın ne anlamı var, onu çözmeye çalışıyorum bugünlerde.
311 entry daha