• (bkz: e$ek siken)
  • kirsal kesimde yaşiyan ergenlik çağindaki çocuklarin cinselliği keşfetmeleri için başvurduğu bir yöntem. fakat bu stilin çeşitli yan etkileride vardir (bkz: eşşeğin geri tepmesi)
  • (bkz: eşogelin)
    (bkz: nallı fatma)
  • az gelişmiş insanların bir anlayışı olarak dişi eşekle ilişki normal, erkek eşekle ilişki ise sapıklık olarak nitelendirilir
  • bu olayla ılgılı anlatılan en kopartıcı hıkaye,adamın komsunun oglunun surekli esegini becermesinden bıkıp ;esege gelinlik giydirip komsusunun kapısını calması ve sizin oglan bizim kızı becermis buyrun gelininizi diye esegi bırakıp gıtmesidir.
  • yaşar kemal romanlarına dahi konu olan anadoluya has bir zevk faaliyeti.
  • bu işi yapmanın bel soğukluğuna birebir geldiğini iddia eden üniversite mezunu bir insan tanıdım.(vallahi ve billahi)
  • yiğidin harman olduğu güzide anadolumuzun eşi benzeri olmayan şirin köylerinde sıkça rastlanan hadise.
  • (yazacağım entry bir memleket efsanesi haline gelmiştir, bu konuşmaya şahit olanlardan biride benim)

26 mayıs 1996 yılı, kütahya hava er eğitim tugayında bir koğuş;
    (erken saatlerde yat emri verildiği için yataklarda kısa süreli muhabbetler olurdu nasıl olmasın bünye saat 21:00'de uyumaya alışkın değilki)

ranzanın üst katında ben, altında bünyamin adında bitlisli bir çocuk, hemen yanımızdaki ranzanın üst katında alper isimli izmirli bir çocuk ve alt katında adanadan mehmet. fırlama alper başlıyor anlatmaya;

alper: ahhh be abi ben böyle yalnız yatmaya alışkın değilim, şimdi izmirde olsam koynumda kesin bir kız olurdu. sabaha kadar performans süper.
    mehmet: olm neden olmasın tabiki, izmirde erkek nufusu az.
    ben: olum bünyamin sen niye bişey demiyosun, hiç anlatacağın birşey yok mu?
    bünyamin: ne anlatayım abi, ben daha hiç bir kızla beraber olmadım, bizim orada bu işler zor.
    ben: eee masturbasyon mu yapıyorsun hep hem genelev yokmu orada hiç?
    bünyamin: ne kerhanesi abi..
    alper: olum bakir mi ölücen yoksa?
    bünyamin: yok abi ölür müyüm hiç, gecen sene eşşek yaptım bir tane.
    mehmet: duymuştum böyle birşey ama yapanla ilk defa karşılaşıyorum, anlatsana hıyar hefir.
    bünyamin: (o anı yaşarcasına anlatmaya başlıyor garibim):

abi canıma tak etti birgün baktım bizim karakaçan bana bakıyor, bende ona bakmaya başladım. daha önce benden büyükler anlattıydı da ben oradan biliyorum yaklaşmayı. şimdi abi önce yaklaşıp yavaş yavaş sırtını okşadım ki ürkmesin karakaçan. daha sonra boyuna yetişmek için bir sandık buldum ahırdan, yavaşçana çıktım sandıgın üzerine, başladım işe.

(o esnada koğusun diğer tarafından başka doğulu bir çocuk konuşmaya başlar ve o an tüm koğuş gülmekten yıkılır);

oğlumm atma oğlummm , bu kadar kolay olmaz bu işler. bir, bu iş bu kadar kolay olmaz önlem alacan ki depmesin seni. iki, sen daha kuyrugunu kaldırmamışsın başladım işe diyon yalancı ibna.

bu da böyle bir anımdı.
  • $ehirli insana cok garip gelse de, anadolunun her koyunde cok yayin bir uygulama; manyak bir kulturdur..

i$ o boyutlarda legaldir ki, insanlar ba$larindan gecmeyen e$ek sikme anilarini naklederler kahvelerde. aynen bizlerin hic yatmadigimiz kizlari ballandira ballandira anlati$imiz gibi.

koye e$ek satmak icin gelen saticinin gece hayvanlari bir yere baglamasindan sonra, koy kahvelerinde buyuk hareketlenme ya$adandigi da anlatilir.
hesabın var mı? giriş yap