şükela:  tümü | bugün
  • 90'ların efsane popçusu. sektöre küsüp uzun yıllar önce müziği bırakmıştı ancak yakında zamanda twitter'dan geri döndüğünü gördüm.
    bir de yeni şarkı patlatmış üstad:

"aynen aynen"
  • eskilerin kaliteli popçularından. yepis yeni de bir single çıkmarmıştır kendisi, keyifli dinlemeler. https://open.spotify.com/…ck/1dff0xff7gt3wvuebpcjng
  • ne efsane ne de üstad olan, nerden ve neden türediğini anlamadığım şahıs.

grupta fenomen tayfadan birinin bulunması sebebiyle twitter'da inanılmaz virali dönüyor şu an. yazık, şarkı(?)'da güzelliğe dair hiçbir şey yok.

bilgisayarla karman çorman edilmiş müzik ve saçma sapan sözler... bir kişi de çıkıp demiyor ki (bkz: kral çıplak) .
  • hiç komik olmayan hiç güzel olmayan bir pr yürütülen enayi turnusolu.
  • aynen aynen parçası bunaltıcı bir ağustos ayının tenha kaldırımında yürürken bir gölgelik bulmak gibi, ihtiyacımız vardı böyle bir şeye.
  • büyük bir trolleme girişimi galiba.

böyle sikimsonik bir şeye başka açıklama getiremedim çünkü.

yemeyin olm.
  • 90’lı yılların gizli kahramanlarından uzun süre sonra müzik piyasasına dönen efsane.

esen yelbilir 1965 istanbul sarıyer doğumludur ve birçok enstrümanı ustaca çalmaktadır. kendisinin erken yaş kariyerinde çeşitli koro ve tsm çalışmaları yer almıştır. sonrasında hayatına popüler müzikten devam eden esen yelbilir, dönemin birçok şarkısına da arka planda destek vermiştir. bu şarkılar arasında araba(mustafa sandal), kandırdım(kenan doğulu) bulunmaktadır. kendisi türkiye’nin pharrel williams’ıdır da diyebiliriz. şimdi piyasaya yeniden giriyor esen yelbilir.

burada birçok karalama yapmak kolay tabi ki zira günümüz dinleyicileri 90’lardan ve gerçek sanatçılardan çok kopuk. twitter’da gösterilen destek ise bir vefa borcudur, zamanında cem davran’a da gösterilmiş hatta sözlük’te mirkelam’a yapılan destek gibi büyüğe saygıdır. aynen aynen demeye başlayabilirsiniz şimdiden.
  • hadi trollüğü yapan ekibi anladım da, hiç alakasız olup "aaa esen yelbilir bilinmez mi" diye buna düşen kerizleri gördükçe neden başımızda böyle bir iktidar olduğunu daha iyi anlıyorum.

umuyorum keriz silkeleme operasyonu sayesinde spotify'den üç beş bir şey kazanırlar da, olay ortaya çıkınca uğraştıklarıyla kalmazlar.
  • ne iyi ettin de aramıza döndün be abi, doksanlar çocukluk zamanlarımdı o zamanlar dinlerdim seni. sonra birden kaybolup gittin şimdi yine çıktın karşıma. aynen aynen diye geziyorum tüm gün, yolun açık olsun abim seni seviyorum.