şükela:  tümü | bugün
  • afiş tasarım yarışması düzenleyip, yarışma sonuçları hakkında en ufak bir bilgilendirme yapmayan belediye.
  • numaramı nereden bulduysa belediye başkanı tuvalete gitse dahi mesajla haber verecek olan belediye. hadi kendimi geçtim haftasonu için bizde kalan istanbulla alakasız arkadaşımın numarasını nereden buldunuz? şaşırtıcı ve bıktırıcı belediye.
    biz sizin yaptığınız işleri görüyoruz zaten. başkanınızı televizyonda görmesek de olur, bırakın.
  • az önce şikayet için telefonlarını bir yoklayayım dedim. bulunduğum konum itibari ile sokak arasında bir apartmanda oturmama rağmen ilçenin bütün trafiğini çekiyorum. minibüs, kamyon taksi ne var ne yoksa bu sokaktan işliyor. tek tük geçmelere zaten bir lafım yok ama bu entry i yazdığım sırada (ki bu saatlerde hep böyle olur) sokak arasında trafik kitlenmiş vaziyette. sokak amk bildiğin sokak. neyse aradım ben bunları; şikayet bildireceğimi söylediğimde benden tc kimlik numaramı istediler. benim amacım şikayet bu dayıların derdi fişleme. yok yani bir isim soyisim neyine yetmiyor.
  • dün gece saat 11 civarlarındayken insanların yoğun olarak bulunduğu bir meydanda, özellikle de orada oturup çay içen, yemek yiyen insanların ortasına dalıp, "belediyemiz reröreröler için ilaçlama çalışması yapıyor. lütfen halkımızın sağlığı için pencerelerini kapatması rica olunur. " anonsu yapan ve bunu yaparken gözlerimizin içine baka baka ilaçlama arabasının da camını kapayıp işleme başlayan bir araca sahip belediye.

(bkz: bu neyin kafası)
  • yol daraltması, kaldırım genişletmesi asfalt döküp ertesi gün kazmak senede bir kez kaldrım taşı değiştirme hepsini bu belediyede bulabilirsiniz.
  • elalemin belediyesi alt geçit, üst geçit yapar, toplu ulaşım ağını genişletir onlarla övünür. bizimkiler de dağıttıkları aşurelerle övünür. bilmem kaç bin aşure dağıtmışlar.
  • yeryuzunun gelmis gecmis en efsane otogarini bunyesinde barindiran belediyedir...

(bkz: esenler otogari)
  • söz konusu belediyenin ilçenin en işlek meydanının adını "rabia" meydanı olarak değiştirmişliği de vardır. başkan göksu tekrar aday olabilmek adına sağlam çalışmış belli ki.
  • az önce kapım çaldı 2 tane türbanlı abla geldi. buyrun kime baktınız dedim? ılk belediyeden geldik dedi, ne alaka der gibi suratlarına baktım sonra bir poşet uzattılar içerisinde paketli ekmek ve yerel gazete vardı. ak partimizin hediyesi dediler.

makarna kömür derken şimdi de ekmek vererek oy toplama işine girmişler.

bu semtte sırf o ekmek için kendilerine oy verecek binlerce insan var..
  • esenler'lilerin belediyesi. istanbul'da en iyi çalışan belediyeler arasındaymış.