şükela:  tümü | bugün
  • aslında "bir koltuğa iki bilet satan metro turizm" gibi bir başlık açacaktım ama kararsız kaldım. konuya gireyim.

her zaman ki gibi üniversiteye gitmek için otobüs biletimi almıştım. daha sonra küçük otobüsleriyle esenler otogarına doğru yola çıktı. bilirsiniz o küçük otobüsleri. bir keresinde insanların çantaları, bavulları zor sığmıştı. neyse esenler otogarına gittim ve otobüs saati yaklaşınca bineyim dedim, çıktım üst kata bir de ne göreyim? bir kadın bir de erkek oturuyor koltuğumda. tabii gidip kaldıramadım çünkü bir koltuğa iki bilet satmışlardı. indim alt kata bir yere oturdum. bir kız geldi o da benim gibi mağdur. çantasını bana emanet etti, bir yandan da erkek arkadaşıyla konuşup rezaleti anlatıyor. kız çantasını alıp gitti içerdeki görevlilerle konuşmaya.

daha sonra benim oturduğum koltuğun sahibi geldi. ben de mecbur kalkmak zorunda kaldım ve içeri gidip görevlilere sordum. birine sorduğumda diğer tarafa yönlendirdi. küçük bir pencereden bakıp konuşuyorum. benden önce yanımdaki kız da konuşuyordu, arkasında beklerken "birlikte misiniz" diye sordular kıza. sıra bana geldi elemanlar içerde oturuyor. genç biri vardı sırıtıyor. hiç takmıyormuş gibi tavırları var. durumu anlattım sonra kendi aralarında konuşurken genç eleman sırıtarak "hepsini aynı otobüse..." gibi bir şey söyledi. ne demek istediğini anlamıştım. otobüste bileti olan kişiler koltuğuna oturamayacaktı.

olay sıralamasında karışıklık olabilir ama rezillik diz boyu... şimdi asıl konuya gireceğim. otobüse binip üst kata çıktığımda rezillik vardı. insanlar ayaktaydı, ben de ayaktaydım. belki önceden binmiş olsam oturabilecektim. sonra ayakta kalan kadınlara yer vermeye filan başladılar. bazı kişiler yine ayakta kaldı, ben halen ayaktayım.. 2-3 tane muavin kontrol ediyor bir şeyleri, birinin elinde kağıt var bakıp bakıp duruyor. en sonunda biri "sen merdivende gidebilir misin" dedi. zaten böyle bir şey bekliyordum o yüzden hiç şaşırmadım. gittim oturdum. adamların ayakları benim sırtıma yakın duruyor, diğerleri keyif sürüyor. aşağıda bir kadını muavin koltuğuna oturtmuşlar..

açtım laptop'dan film izlemeye başladım. arada bir sıkıldım oradaki pencereden baktım. muavinler üst kata geçiyor, sonra alta iniyor onlara yol vermekle uğraş. sonra bir kadın geldi o da benim önüme oturdu. bana "sen tezgahı kurmuşsun" dedi esprili bir şekilde. sonra bir genç daha geldi. 3 kişi merdivendeydik en sonunda ayağa kalkmak zorunda kaldım onlara merdivende yer vermek ve rahat etmek için !? muavin dondurma getirdi ayakta yemeye çalıştım bir de. öyle böyle yolculuk bitti. annem arayıp "rahat yolculuk ettin mi" diye sorduğunda "rahat gittim" dedim üzülmesin diye.

bir ara da herkes aktarma otobüsünü bekliyordu ama ne otobüs var ne şoför.. sonra yolu bilmeyen biri oradan bi yerden otobüs aldı insanları götürdü ama çok dolaştı, şoför yardım istedi ama yolu bildiğini söyleyen biri yanlış yola da soktu. ani frenler, setlerden hızlı geçmeler, yolda başka araçların korna çalması... nasıl anlatılabilir ki?

bir ara da adamın arabası arıza yapmış sesli konuşarak anlatıyor; yok bileziklerdir, "çocuklara söyle arabayı garajdan çıkarsın" demeler, muavine "getir bir şeyler karnımız acıktı" diye tavırlar. ilginç yani.
  • metro için sıradan bir rezalet.
  • metro turizm standardına giremeyecek durum. geçiniz.
  • eğer bir gün metro turizmden aldığınız biletle azar işitmeden,dayak yemeden,suratınıza kimse boşalmadan,ekstra para ödemeden bir yerden bir yere seyahat ederseniz bununla ilgili başlık açmanızı rica ederek,okumadan rezalet puanını 10/10 verdiğim rezalettir.unutmayın ki köpek insanı ısırırsa değil,insan köpeği ısırırsa haberdir.

edit:imla
  • lütfen metro için rezalet başlığı açmayı bırakın. bıktık artık... bu kadar olaydan sonra metro kullanan insan bir zahmet rezaletini kendi başına yaşasın, bizi alet etmesin.
  • rezalet değil.
    beklenen ve olağan olan bir durum, doğası bu, neden rezalet olsun ki?
    hani desen ki falanca nezih otobüs firması bana kazık attı, o zaman rezalet olurdu.
    şu haliyle yazıyı okumaya bile gerek görmedim, gereksiz zaman kaybı.
  • bence orgy olmadığına dua etmelisin. anlamıyorum ki caninizdan da mı kıymetli bu kodumun firması. adam hem mafya, hem hükümet yalakası olduğunu on kere ispatladı hem de yolcunun üstüne attırmışlığı var. bu firma daha ne yapabilir ki kendinden vaz geçirebilmek için.

ama yoook, sen ve senin gibiler bok varmış gibi binmeye devam edin. afferin hak ediyorsunuz
  • müthiş ikilinin bir araya gelmesiyle oluşan rezalet.

hem esenler otogarı hem de metro turizm e mi? kombo olmuştur. okumadım bile.
  • bu zamanda hala metro turizm'le yolculuk yapan insanlar var , eğer bir rezalet varsa asıl rezalet budur.