şükela:  tümü | bugün
  • hüküm dağı'ndaki nazgül ablaların ülkemizde anlam verilemeyen eylemlerde bulunduğunu gösteren ilginç bir kare.
  • tam 9 tane olmaları daha da enteresandır. sanırım frodo'nun morgul kılıcıyla yaralandığı sahne bu.

edit. 10 tane olduğunu iddia edenler var. arkadaşlar direğin arkasında elinde telefonla konuşan bir erkek. kendisi muhtemelen set görevlisi. böyle film hataları zaman zaman oluyor.

edit. söz konusu sahne
  • yere düşen bir şekerli suyun etrafında çekilen fotoğraftır.

ek: iki dakika bakmadım başlık yürümüş. tepkim bu kadınlara değil, bu kadınları bu karanlığa teslim edenlere.
  • (bkz: korkunç)
  • birazdan meriçler duyar kasmaya gelir. özgürlük falan filan diye.

eminim bu kadınlar müthiş özgürdür. baba, koca veya din baskısı yoktur üzerlerinde. kendilerini müthiş eğitmişler, din, felsefe yalayıp yutmuşlar ve bu şekilde olmaya karar vermişler.

tanım: bir garip görüntüdür.

edit: dünya kadar mesaj aldım. toplu cevap vereyim de meriçler yorulmasın. adamlar diyor ki siz çakma muhalifler insanlara saygı göstermiyorsunuz, toplumdan uzak yaşıyorsunuz. ulan bu tiplerle dolu benim ailem. asıl bunlar bana yaşamı dar ediyor. onların istediği gibi yönetiliyor ülke, kendi partilerine oy vermediğimiz için ne teröristliğimiz kalıyor ne fetöcülüğümüz. bunlarla bir araya gelmemek için dünya kadar bahane uyduruyorum ki ağzıma daha az sıçılsın. adamlar hem güçlü, hem her şey istedikleri gibi ülkede hem hala onlar mağdur. cidden kafayı yememek mümkün değil kodumun coğrafyasında.
  • (bkz: cinni)

sana göründüler galiba, zaten kameraya çıktıklarını biliyorduk ama bu kadarını tahmin edemiyordum..
  • ortaya biri buğday atmış da güvercinler ona yumulmuş gibi.

ortalık karıştı, düzen bozuldu. yetiş ya shredder, yetiş ya splinter usta .
  • çöp torbaları sandım ilk başta, allah affetsin.
  • buram buram özgürlük kokan fotoğraftır.

edit: "kadınlar böyle giyinirse tecavüzler azalır" denmiş. umarım ironidir. buyrun
  • atomu parçalıyorlardır niye hemen yükleniyorsunuz ön yargı ile.