şükela:  tümü | bugün
 • başkanı necmi kadıoğlu'dur.
 • son zamanlarda bu belediyeye bağlı güzelyurt mahallesinin çivisi çıktı.
  bazı yollar var yolun kendisi zaten baştan sona kasis. bir de aralara ekstradan kasis yapıyorlar.
  deli olmamak elde değil.
  geçen yıl başbakanın geçeceği yolu temizlediler çizgilerini çizdiler çiçeklendirdiler.
  adam da ne "güzel bir semt burası" dedi büyük ihtimalle. ardından inşaat projelerinin hafriyatçıları yine darmadağan etti yolu.
  şimdi bekliyoruz sabırla yüce şahsiyet gelsin de tekrar miting yapsın diye.
 • e-5'in tam kenarına imar veren belediye. hiç yetmeyen, hep genişletilmesi gereken yolların genişleyememesinin sebeplerinden biri. her geçtiğimde sövüyordum, artık sövmek bile gelmiyor içimden. bu nasıl bir hırstır, nasıl uyuyorsunuz lan!
  (bkz: esenyurt'ta 11 işçinin yanması)
 • vatan gazetesi yazarı ercan inan'ın bugünkü yazısına bakılırsa yediği nanelerden biri görülebilir. (yazar, söz konusu yazısının belgelere dayandığını belirtmiş.)

  2009 yılında hazine kamu yararına tesisler inşa edilmesi için 33 bin m2 araziyi esenyurt belediyesi'ne bırakmış. belediye önce ilgili araziyi kendi adına tapuya tescil ettirmiş, sonra ise kat karşılığı ihaleye çıkmış. hazine bunu öğrenince arazinin amacına uygun kullanılmaması dolayısıyla belediyeye dava açmış. mahkeme imar uygulamasını iptal etmiş ve araziye istanbul defterdarlığı tarafından tedbir konmuş. bu arada ihaleyi alan firma inşaata başlamış bile çoktan. olaylar neticesinde esenyurt belediyesi maliye bakanlığı'na sulh teklif etmiş. ancak bunun için de bakanlar kurulu kararı gerekiyormuş ve ilgili karar bakanlar kurulu'ndan çıkmış.

  muhalefet partilerinin belediyelerine en ufak şeyde saldıran, soruşturmalar açan bu hükümet, söz konusu belediye kendisinin olunca belediyeyi kurtarmak için bakanlar kurulu kararını çıkartıveriyor. sağlık tesis alanı, devlet hastanesi alanı ve rehabilitasyon merkezi alanı olması gereken alan konut projesi olarak rant alanına dönüşüyor.

  sonra bu adamlar dindarım diye geçiniyor. partileri adında ''adalet'' kelimesini barındırabiliyor.
 • ...
 • 2 sene kadar ikamet ettim esenyurt'ta. yemekten başka bir iş yapmayan belediye başkanı var ki yanlış bilmiyorsam kendisi rte'nin sınıf arkadaşıymış zamanında. yandaşlarına verdiği arsalar o kadar göze batmış olacak ki aynı partiden olmalarına rağmen büyükşehir belediyesi bile artık dayanamayıp dur demiştir.

  http://emlak.kanald.com.tr/…_imar_planla/34945.aspx
 • ne is yaptığını merak ettigim belediye. umarım millet biraz kafayı çalıştırır da bu secimde yol verir.
 • kendisine slogan hazırladığım belediyedir; "göt göte, dip dibe, samimiyetle".

  birbirine bu kadar yakın ve yüksek kat izni nasıl vermiştir anlamak çok zor. bu binaların acısını yakında tüm esenyurt halkı kilitlenen trafik ve yetersiz hizmet olarak çekecektir.
 • bir kurcalansa altından neler çıkacağını çok merak ettiğim belediye. altından dediysek yani böyle inşaatın temelinde hangi tip demir kullanmışlar, hangi metotla temel kazmışlar. anladın sen onu.