şükela:  tümü | bugün
 • "esenyurt şehitler ortaokulunda eğitim veren m. d. adında ki din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni derslerinde kız çocukları öğrencilerine erkek çocuğu öğrenciler içerisinde regl olan varsa bana söylesin o kişiye kuran-ı kerim ya da dua okutmayacağım çünkü bu sekildeyken okunması çok büyük günahtır diye sınıf içerisinde uyarıda bulunmuştur . henüz kendi benliklerinin farkında olmayan cocuklar utanarak erkek öğrencilerinden gözlerini kaçırmışlardır . bunu farkeden erkek öğrenciler öğretmenim biz dışarıya çıkalım arkadaşlarımız utanıyor diyince öğretmen dışarı çıkmanıza gerek yok kafanızı masanızın üstüne kapatıp bakmayın o zaman diyerek kendince bir çözüm üretmiştir. kadın kimliğindeki bu hoca din ve ahlak sınırlarını aşmış regli utanç ve günah olarak o yastaki cocuklara aktarmıştır. her hafta sınıfta kız çocuklarını bu sekilde utandırıp rencide edici konuşmalar sergilemektedir. bir eğitimci olarak bu şekilde konuşması kız çocuklarına karşı yapılmış bir aşağılamadır ve aynı zamanda dini istismardır.sesimizi duyurmak ve regl olmaktan utanan kız çocuklarının sesi olmak istiyoruz."

  edit: olay tarafıma bu şekilde yazılıp, paylaşılmam istenmiştir. yardımcı olmak isteyenler yeşillendirirse ilgili kişilere iletebilirim.
 • hiçbir kaynağı ve kanıtı olmayan iddia.

  iyi ben de “falan filan lisesi rezaleti” diye başlık açıp oradaki öğretmenlerden biriyle alakalı bir hikaye anlatayım.

  hassas bir konunun bu şekilde aslı astarı olmadan duyurulması hiç hoş değil.
 • din gereği reglli iken kuran okumak caiz değildir. öğretmen bu konuda uyarısını yapmış. reglli olmayı kötü olarak göstermemiş. zira dini kural buysa görevi de odur. asıl saçma olan kızların utanması olayı anormal duruma getirmesi erkek öğrencilerin bunun utanılacak bir şey olduğunu düşünmesi. kızların dönemsel olarak böyle günlerinin olabileceğini bunun gayet normal olduğunu insani bir durum olduğunu anlayan bir toplum olduğumuz zaman daha güzel bir ülke olacağız. ama yine de ilerleme var. hâlâ kadın pedlerini ayıp diye siyah poşete koyan bakkallar var. *
 • lisedeyken dindar kimya hocasi kizlarin gosteride oldugu bir gun bize dedi akliniza takilan sorulari sorabilirsiniz. hizimi alamayip agzina vermek gunah mi diye sormustum dovmeden cevap vermisti. boyle manyaklardan uzak durdurmak lazim. otaokula giden kiz regl olsa ne olacak kur'an okusa ne olacak cocuk lan o
 • ya klavye imamlarina bak hele. caiz degilmis. niye degil?

  regl iken akillarina takilan bir konuda kuran'a danismasin mi kadinlar?

  ya da kuran'dan bir bilgiye ihtiyac duyana, regl iken bildikleri halde soylemesinler mi?

  akli sikinde hocalardan hurafeleri dinleye dinleye hurafe dinine inandiniz kaldiniz.

  bir de utanmadan gencecik kizlarin kendilerinden, bedenlerinden nefret edecek sekilde insan icinde utandirilmasina onay veriyorsunuz.

  en buyuk gunahlari regl iken kuran okumak olsun ulan!
 • regl iken kuran okumak değil kurana dokunmak yasak olduğundan yanlış yapmış hocadır. daha doğrusu abdestli sayılmazlar, o yüzden dokunamazlar ancak bez veya eldivenle tutup okuyabilirler.

  aslında "reglinizden utanın" diye aşılayan hoca değil, çocuklar zaten utanıyorlar.

  din dersi gereksiz zaten, o yüzden "her gün yüzüne yumruk atan adam bugün bacağına vurdu" demek gibi biraz. hocaların çoğu hurafe dolular.