şükela:  tümü | bugün
 • https://twitter.com/…tatus/1138178221801955328?s=19

  misafir halleri bunlar daha...
  bunlar sadece sosyal medyaya yansıyanlar.
  yakında insanlar ellerinde pompalı sokakta birbirini avlayacak, suriue'de neler olduysa burada da olacak.

  2 milyon tane daha geleceği konuşuluyor türkiye'ye.

  inanılmaz.
  kanla kazanılmış bu vatanı suriyelilere hediye ediyoruz.
 • daha kötü günlerin habercisi olan suriyelilerin karıştığı olaylardan sadece ve sadece bir tanesi.adamlar için herşey o kadar kolay ki yarın bir gün seni öldürüp, elini kolunu sallaya sallaya sınırı geçer gider, sonra tekrar girer farklı bir kimlikle kimsenin ruhu duymaz. yazık oldu. bu dediklerimiz yıllar sonra daha iyi anlaşılacak. ama tabii ümmeti kardeşin vurduğu yerde gül biter.
 • basın tarafından hasıraltı edilip gizlenecektir. onları burda isteyen insanlar da hiçbir şey düşünmeden, anlamadan, hallerinden memnun olarak hayatlarına devam edecektir.
 • yere düşmüş bir kişiye 2-3 suriyeli kardeşimizin sopalarla üstelik karısının gözleri önünde öldüresiye vurma olayıdır.
 • sozlukteki din kardesi fantazisi sahibi tiplerin hakkinda yapacagi yorumlari merak ettigim olay. o yuzden up.

  artik bu olay da sizi etkilemiyorsa soylenecek bir sey yok.
 • lenin okuduk, hâlâ okuyoruz. spinozacı marksist biriyim. kant ve schopenhauer üzerine ciddi sayılabilecek düzeyde makaleler yazdım ama ne zaman bir suriyeliye denk gelsem tekme tokat saldırmak istiyorum. bunlar hayvan gibi insanlar. insan bile değiller, benim gözümde faşistin önde gidenidir hepsi. imkan verilse, gücü eline alsalar bizi sokak ortasında silkerler. hayır hayır küfür etmek istemiyorum, bu amını götünü şeklini şemalini siktiğimin zırtoları yüzünden şu an aynaya bakıp ağlıyorum. beni ne hale getirdiniz lan!
 • uzunca bir süredir suudi arabistan'da çalışıyorum.

  türkiye'ye milyonlarca suriyeli alınırken burası nasıl bir uygulama yapacak acaba diye merak etmiştim ilk başlarda. geldiğimiz son noktada bakıyorum ki s.arabistan'da suriyeli olarak sadece iyi eğitimli doktorlar, profesörler ve mühendisler kabul gördü. yıllardır her iş kolundan bir dünya hintli, pakistanlı, mısırlı, lübnanlı, ürdünlü, filistinli gördüm-görüyorum ama bir tane bile eğitimsiz boş beleş ortalıkta gezen suriyeli mülteci görmedim.

  hoş, zamanında suud kralının söylediği ''bir tartışma vs herhangi bir durumda vatandaşıma tokat atan, fiziksel müdehalede bulunan bu hakareti bana yapmış sayılır.'' minvalindeki sözlerden sonra kimsenin suud vatandaşlarına dokunduğunu da görmedim, burda olsalardı da bizlerin gördüğü saçmalıkları yaşamazdı vatandaşları.

  kendi memleketimizde plansız programsız alınan milyonlarca işe yaramaz, vasıfsız suriyelinin her geçen gün bize artan maddi külfeti, yaratacakları muhtemel iç güvenlik sorunu, kontrolsüz sayıda çoğalmaları, daha kötüsü bunun kendi yöneticilerimiz nedeniyle başımıza gelmesi ve sorunun çözümüne dair hiçbir girişimin olmaması kanıma dokunuyor.
 • "süleyman soylu'nun talimatıyla yerde yatan türkiye cumhuriyeti vatandaşı kişiyi linç eden suriyelileri engellemek isteyen yurttaşlar gözaltına alındı" şeklinde bir haber bekliyorum.

  sonuçta soylu'ya göre 15 temmuz'da herkesi suriyeliler kurtarmış. birkaç kişiyi linç etmek de hakları olmalı.
 • savaş bitmeden sınırdan 15-20 km alana kamp kurulmalı ve bu çöl fareleri orada yaşamalı. ankara nereye gitsen afgan suriyeli çalışıyor.
 • hep bu arap kalkınma partisinin işleri..