şükela:  tümü | bugün
  • esenler belediyesi bünyesinde kurulan sanat(!) kursudur. 2013 eylül'ünde gezi parkı eylemlerine fiili olarak ya da sosyal medya üzerinden destek veren tüm çalışanlarını işten çıkarmışlardır.

edit: ünlem eklendi.
  • iki sene önce esev'e şan dersine yazılmıştım. ismek te kaydım vardı, ismek'e yazılamadığım için şan için de esev e yazılayım dedim. arkadaşlarım beni uyardı. yeni açılan bir yer olduğu için sistemleri oturmamıştır, hayal kırıklığına uğrayabilirsin dediler.
    ilk izlenimim bina süper. iç dizayn süper. sınıflar süper.
    gelelim eğitime. işte orada bina ile zıt bir durum söz konusuydu. 2 öğrenci ile 45 dakikalık ders zamanımız vardı. 3. kişi bir türlü gelmediğinden iki kişilik bir sınıf her yerde karşılaşacağımız bir durum değil tabi. yani sınıf mevcudu da süper.
    sonra hoca geldi. genç bir öğretmen. 45 dakikalık dersin son 10 dakikası geldi ve özür diledi. dedim ilk ders olduğu için olabilir. ikinci ders gene son 10 dakika geldi ve tekrar özür diledi. üçüncü ve dördüncü derste de son 10 dakikada gelince mecburen bırakmak zorunda kaldım. belli ki eğitim hikayeydi. ben sesini çıkartamayan birisiyim. o yüzden de tek kelime etmeden sınıfı bıraktım veya bırakmak zorunda kaldım.
    bu sene de ismek te başka derslerden kaydım olduğu için çok istediğim şan dersini alamadığımdan esev i bi kontrol edeyim dedim. baktım hoca değişmiş. bir bayan hoca gelmiş. iyi dedim şansımı bu sefer deneyeyim. aradan iki sene geçti. hem hoca da iyiyse güzel şeyler olabilir. sistem kaydımı almadı. daha önce dersi bıraktığım için kayıt alınmıyormuş. iyi de ismek te böyle bir problem yok. ayrıca bir haftadan fazla süre oldu hala sınıflar dolmamış. hem eğitim yerlerde hem de böyle kurallar olunca kayıtlar dolmaz tabi.
    ama bina süper ne diyeyim. aynı şekilde sulukule sanat akademisi nin de binası süper. içinde sanat yok her ikisinin de ama binaları süper.