şükela:  tümü | bugün
 • karşıyaka altınyolda körüklü otobüsle 100 kmyi aşabilen hafiften çatlak şöförlere sahip izmir iett'si.
 • ankarada olsa i melih gökcek* tarafindan, ismi, kürtçe bir kelimeyle benzeştiği için değiştirilmeye mahkum kalacak kurum. ankara şehirlerarası otobüs terminali aşotun ismi bu sebeple degi$tirilmi$tir netekim, evet.
 • şöförlerinin orman bulunca kendilerini tutamayıp işedikleri güzide kurum. olay her gün deü kaynaklar kampüsünde defallarca gözlenebilmektedir. ana duraktan ,ki kampüsün içindedir ve tuvalet ihtiyacının giderilebileceği bir çok yer bulunmaktadır yakında, kalkan şöförler yaklaşık 200 metre sonra kampüs içindeki korulukta durup işedikten sonra yollarına devam etmektedirler. hatta otobüste yolcu varken işeyen ya da soğuk havalarda otobüsten çıkmaya üşenen uç şöför örnekleri de mevcuttur.
 • murphy yasalarını ilke edinmiş toplu taşımacılık kurumu.
  beklenen otobüs asla gelmez. ancak yarın okula gitmek için bekleyeceğiniz otobüs hep ordadır.
 • şoförlerinin kavga etmek ya da tartışma başlatmak için bahane aradığı izmir otobüs ve altyapı işletmelerinin kısaltması. diğeri için (bkz: izulaş)(bkz: izmir ulaştırma)

  (otobüse binilir ve kentkart cihaza okutulur...)
  şoför : yiğenimm..öğrenci gartın nirde?
  ben : aa..pardon. gösteriiim bi sny..
  ş : yau madem gartın vaa, ne diye göstermiyon, bizi uğraştırıyon burda.
  b : pardon ya birden unutmuşum.
  ş : yau tamam da..bak büsbütün yolcular senin yözünden mağdur oldu..
  b : tamam abi..al işte kartım..
  ş : tamam la tamam..gözümüze sokma..hade de get..
  b : ...??..(dumuristan havayolları aş)....?..?
  (her kelimesi ve harfi aynen alıntıdır)
 • bu bayram tüm toplu taşıma araçlarının bedava olmasına sebep olan kurum sanıyorum. konak'tan karşıyaka'ya gitmek 2 saate yakın sürdü bu yüzden. ki hiç gidemeyebilirdim eğer ki vapuru kullansaydım zira batma tehlikesi geçiriyordu ben ümidi kestiğimde.. bir daha böyle iyilikler yapılmasın istiyoruz, gezmek için otobüse, vapura biniyor insanımız yoksa..
 • gelip geçen otobüslerine bakarak otobüs üretiminin tarihsel gelişimini inceleme imkanı veren kuruluş. oldukça eski ve ne marka olduğu bile anlaşılmayan otobüslere sahiptir. filosundaki çeşitlilik oldukça fazladır 2000+ model mercedeslerle * tarih öncesinden kalmış otobüsleri aynı anda sefere sürmesi dikkat çekicidir. yedek parça sorununu nasıl çözdüklerini merak ediyorum. acaba bir otobüsün bir parçası bozulunca aynı model başka bir otobuste söküp takarak zamanla hurdaya mı ayırıyorlar diye düşünüyorum. gözünü seveyim iett'nin diye entariyi bağlamak istiyorum...
 • haftada en az bir kere ilginc bir olayin, bir tartismanin yasandigina sahit olabileceginiz izmir belediye otobusu. mesela otobusun on kapisi cikabilir. sonra sofor ve duyarli bir vatandas kapiyi yerine takmayi deneyip basarisiz olabilirler. en sonunda sofor kapiyi yatay bicimde koltuğunun yanina alarak yola devam edebilir ya da yasini basini almis bir kadin, bir ilkokul cocuguyla sadece yaninda durmasini istemedigi icin kavga edebilir. kapatilmayan cep telefonlari yuzunden cikan tartismalarin ise bilmem bahsini etmeye gerek var mi ? ayrica buca'dan bornova'ya gideceksinizdir, 515 disinda butun otobusler gelir. ertesi gun yine buca'dan bu sefer alsancak'a gideceksinizdir bu sefer 70 en son, 515 en once gelir. bu boyle akip gider.