şükela:  tümü | bugün
  • karaktersizliktir.

bu nasıl iş anlamıyorum arkadaş. hava 40 derece, sıcaktan bayılırsın yüzmesen; damın her yeri açık bir şort var mis gibi yüzüyor ama karısının her yeri kapalı. sıcaktan yanar, tuzdan yanar, sudan çıkar üşür, vücudu güneş görmez, rahat hareket edemez. erkek götü başı yayar takılır. buna müsaade eden kadına da yazıklar olsun.

madem kadın her yeri kapayıp yüzüyor adam da öyle yüzsün. bu ne lan böyle.
  • erkeklerin şortla dolaştığı ortamda bulunduğu için hanım ablamıza günah yazılacağı durumdur.

zaten kuran'da da yazar "kadınlar dışarı çıkmasın evinde otursun namazını kılsın" diye.

(bkz: ahzab suresi 33. ayet)
  • sana mı soracaklar yapraam. senin yürüttüğün mantığı sikeyim, yok güneş yakarmış yok tuz yakarmış, siktir git amcık amcık konuşma

sana mı soracak lan ne yapmak istiyorsa yapar karısı rahatsız değil sana ne oluyor göt veren.
  • bu yaz başında ilk kez haşemalıların olduğu bir otelde bulunarak şahit olduğum durum. yadırgamadım pek. kocasıyla böyle bir ilişkisi olması kadının özgür(!) iradesidir, bize laf söylemek düşmez.
  • geçenlerde bir üst levelini gördüğüm adamdır.

baba, 7-8 yaşlarındaki oğluyla birlikte yüzerken; annesi ve 5-6 yaşlarındaki kız çocuğu sahilde şezlongun üstünde oturup beklediler. kadının üstünde haşema değil, türban ve pardösü vardı üstelik.
  • sie ulan size mi soracak ne giyip giymeyeceklerini. senin göz zevkine tekme tokat dalayım
  • eşlerinin kıyafetiyle derdim yok benim. eşleriyle beraber sahildeki kadınları süzmelerine sinir olmaktayım. bakma canım kardeşim, yanındaki kadın da çatlayacak az kaldı. yapma!
  • az önce çarşıda atletli şortlu uzun saçlı bir tip vardi, karısı da tahmin ettiğiniz gibi çarşaflı.
  • kara çarşafıyla, sahilden kocasını yüzerken izleyen kadından daha şanslı kadındır.

arabada rast geliyorum bazen, ışid kılıklı şoför koltuğundaki adamın arka koltuğunda, cam kenarında öyle dışarıya bakarak giden kadınları görüyorum ve içim eziliyor, kıyılıyor, içim sıkılıyor.
  • erkeğin zoruyla haşema giyen kadınlar için açılmış başlıktır ve bu durumdaki erkeğe haklı bir eleştiri barındırır.

aksi halde başkasının, inancının gerektirdiği şekilde yaşamasına kimse karışamaz. zorluğunu göze almıştır ve bu kimseyi ilgilendirmez. saygı duymak gerekir.