şükela:  tümü | bugün
 • benim de yöneticilerinden biri olduğum, ilk ve tek türk elektronik sigara topluluğudur.

  edit. artık yönetici değilim. evet siteye bazen erişilmiyor ama çoğunlukla bakım çalışmadı yüzünden oluyor.
 • bir çok yardımsever insanın bulunduğu elektronik sigara sitesi. eğer başlamaya niyetiniz var ise kesinlikle göz atmadan başlamayın.
 • istediğim gibi yönetirim, eleştireni sorgulayanı atarım mantığında yönetilen elektronik sigara sitesi.
 • turkiye'de satisi yasak olan bir malin rahatlikla alim satimini yapanlara sahip forum degil alisveris sitesidir.
 • an itibariyle ulaşılamayan yuvamız.
 • ampir ampir konusan uyeleri vardir. sayesinde burada yazar olan liselileri de gorduk. pazar yeridir, baska da birsey degildir, olamaz.
 • türkiye'de satışı yasak olmayan ancak bulunamayan tellerin, yurtdışından 6 liraya alınıp 25 liraya satıldığı pazar yeri.
 • tamam ticarethaneye falan döndü ama yine de günde birkaç kez muhakkak ziyaret ediyorum kendi adıma. dünden itibaren saldırı mı alıyor ne ulaşılamıyor düzgün bir şekildr. yöneticileri de varmıs sözlükte. kendilerinden bir açıklama bekliyoruz...
 • nesini beğeneceğimizi anlamadığım platform; bir yöneticisine rastlasam ve usul erkan seviyeden haberdar olduğunu düşünsem 'bu kuralları çok aradınız mı birader' diye sormak isterdim.

  - ilan metninden bir paragraf kopyalamak istersiniz cevabınızda kullanmak üzere, sitede seçim özelliği kapalı.
  - elinizde fazla olan kullanmadığınız birşeyi satmak isteseniz ilan açamazsınız çünkü en az 75 mesajınız olması gerekiyor. şimdi anladım neden forumdaki her başlığın saçma sapan 'akşam eve gidince bakarım' ya da 'tamam hocam' tarzı mesajlarla dolu olduğunu.
  - 75 mesajınız varsa ve birşey satmak isterseniz, ürün resmini, bir kağıda site adresini de yazarak aynı karede fotoğraflamanız şartı da var. eskiden msn'deki '2 yap' gibi birşey.
  - yakında izinsiz mesaj göndermeyi de yasaklarlarsa şaşmamak lazım, çünkü bir tek bu izne tabi değil şu anda.

  neticede devletin herhangi bir düzenlemesinin olmadığı bu alanda keçi, abdurrahman çelebi olmuş, kendini e-sigara konusunda düzenleyici-denetleyici merci görmüş. muhtemelen bu kurallar zaman içinde yaşanan tatsızlıklardan dolayı gelişmiş ama şu andaki ifade şekli bir kaç yöneticinin ego tatmini gibi algılanıyor. kimsenin kimseye yukarıdan bakma-yasaklama-banlama hakkı olduğunu düşünmüyorum.

  neyse ki ingilizce bilenler, e-sigara konusunda yurtdışı forumlarda daha özgür ortamlarda çok daha faydalı ve kaliteli zaman geçirebilir. yoksa bu platforma kalsak yanmıştık.
 • bu sitede soracağınız soruya alacağınız cevaplar aşağıdaki gibidir.

  örnek:

  - merhaba, yeni bir cihaz alacağım. ne önerirsiniz?
  + coil clearomizer, rta rebuildable tank atomizer'li al. direnci 0.4ohm tercih et, top airflow with travel-to-the-coil structure olsun.
  +25mm overall diameter'e dikkat et. top refill olsun. temp ti modunda 20-24watt arası içimi tercih et yeni başlıyorsan.
  + cubis tank 316 stainless steel coil head al, makinesini de joyetech al.

  diyemiyorsun ki ulan adam gibi cevap versenize, ne ohm'u, ne watt'ı, ne diyosunuz siz? bildiğin 7-8 kere soru sordum buraya, hiçbir tanesine de adam gibi cevap alamadım. adamlara ''konu hakkında bilgi sahibi değilim diyorsun ''replacement bf rba coil head'' al içine diyorlar. hay sokayım rba coil'inize. hiç bilmediğin için kimse elini sokup yardımcı olmak mı istemiyor nedir.

  içeride kendi kendilerine çalıp oynuyorlar, bilmeyene de yukarıdaki benzer cümleleri kuruyorlar (bu arada yukarıdakileri uydurdum ben, genel kelimelerden kombo yaptım).

  konu açarsın, cevabı nereye düşer, nereye gelir belli değil. bayrak çıkar tıklarsın nereye gider belli değil. bir daha bulaşırsam namerdim.

  e-sigara'dan soğutan oluşumdur kendileri. oh be rahatladım sonunda.