şükela:  tümü | bugün
  • benim de yöneticilerinden biri olduğum, ilk ve tek türk elektronik sigara topluluğudur.
  • bir çok yardımsever insanın bulunduğu elektronik sigara sitesi. eğer başlamaya niyetiniz var ise kesinlikle göz atmadan başlamayın.
  • istediğim gibi yönetirim, eleştireni sorgulayanı atarım mantığında yönetilen elektronik sigara sitesi.
  • turkiye'de satisi yasak olan bir malin rahatlikla alim satimini yapanlara sahip forum degil alisveris sitesidir.
  • an itibariyle ulaşılamayan yuvamız.
  • ampir ampir konusan uyeleri vardir. sayesinde burada yazar olan liselileri de gorduk. pazar yeridir, baska da birsey degildir, olamaz.
  • yurtiçinde 15 tl'ye satılan muji marka pamuğun bilmeyenlere 58 tl'ye itelenmeye çalışıldığı forum. bir de fiyatın fazla olduğunu yazdığın mesajlar hemen siliniyor. e-sigara dünyasının sahibinden.com'u olmuş haberi yok.
  • tamam ticarethaneye falan döndü ama yine de günde birkaç kez muhakkak ziyaret ediyorum kendi adıma. dünden itibaren saldırı mı alıyor ne ulaşılamıyor düzgün bir şekildr. yöneticileri de varmıs sözlükte. kendilerinden bir açıklama bekliyoruz...
  • içerisinde çok kaliteli büyüklerimin olduğu, nispeten benim de 2012 sonundan bu yana içerisinde bulunduğum platform. türkiye'deki ender arkadaşlık ortamı vardır burada. balıkçı forumlarını bilenler bilir. onlar gibidir. istediğin bir şey olur, rica edersin, elinde fazladan olan biri sana ücretsiz gönderir.
    likit istersin, yapan biri verir. 1e aldığını 3e satanlar da var tabi ki. ama pire için de yorgan yakılmaz.
    hiçbir şeyi beğenmeyen ekşisözlük ahalisinin beğenmemesi normal. dolayısıyla burayı okuyan forumdaşlarıma sesleniyorum; takmayın burayı. siz güzel insanlarsınız.
  • nesini beğeneceğimizi anlamadığım platform; bir yöneticisine rastlasam ve usul erkan seviyeden haberdar olduğunu düşünsem 'bu kuralları çok aradınız mı birader' diye sormak isterdim.

- ilan metninden bir paragraf kopyalamak istersiniz cevabınızda kullanmak üzere, sitede seçim özelliği kapalı.
    - elinizde fazla olan kullanmadığınız birşeyi satmak isteseniz ilan açamazsınız çünkü en az 75 mesajınız olması gerekiyor. şimdi anladım neden forumdaki her başlığın saçma sapan 'akşam eve gidince bakarım' ya da 'tamam hocam' tarzı mesajlarla dolu olduğunu.
    - 75 mesajınız varsa ve birşey satmak isterseniz, ürün resmini, bir kağıda site adresini de yazarak aynı karede fotoğraflamanız şartı da var. eskiden msn'deki '2 yap' gibi birşey.
    - yakında izinsiz mesaj göndermeyi de yasaklarlarsa şaşmamak lazım, çünkü bir tek bu izne tabi değil şu anda.

neticede devletin herhangi bir düzenlemesinin olmadığı bu alanda keçi, abdurrahman çelebi olmuş, kendini e-sigara konusunda düzenleyici-denetleyici merci görmüş. muhtemelen bu kurallar zaman içinde yaşanan tatsızlıklardan dolayı gelişmiş ama şu andaki ifade şekli bir kaç yöneticinin ego tatmini gibi algılanıyor. kimsenin kimseye yukarıdan bakma-yasaklama-banlama hakkı olduğunu düşünmüyorum.

neyse ki ingilizce bilenler, e-sigara konusunda yurtdışı forumlarda daha özgür ortamlarda çok daha faydalı ve kaliteli zaman geçirebilir. yoksa bu platforma kalsak yanmıştık.