şükela:  tümü | bugün
  • tarım bakanı fakıbaba'nın eşi kırmızı etin kg sini 29 ila 31 tl'den satın alıyormuş.
    kaynak

benim anlamadığım olay bu bim ve a101 de satılan etler dar gelirli vatandaşlar için ucuza satılmıyormu? bu etler her mağazaya sayı ile gelmiyormu? tarım bakanımızın dar gelirli olmadığı aşikar ama neden dar gelirli vatandaşlar için ucuza satılan eti alıyor? yoksa kasaplarda satılan etler sayın bakanımızın cebini yakacak fiyatta olduğu içinmi gidip sayı ile gelen ucuz etten alıyor ? (bkz: kafamda deli sorular)
  • (bkz: biz de yedik)
  • nerden alıyor biz de ordan alalım. ithal olmasın ama tek tırnaklı eti de olmasın.
    malumunuz ucuz etin yahnisi olmuyor.
  • yanında bir de öpücük mü veriyor derler adama! siz her gün alırsınız belki ama bu ülkede kurbandan kurbana et yiyen insanlar dolu. bilmeden konuşan bakan beyanı.
  • 29 liralık kıyma alıyorsa eğer onlarda et yok bol bol yağ var. yani eşiniz kırmızı et değil hayvansal yağ alıyor sayın bakan. bugün orta yağlı yemeklik kıymanın kilosu en iyi ihtimal 40 lira. az yağlı köftelik kıymanın kilosu da 45 lira civarında bulunabiliyor.
  • (bkz: fakebaba)
  • dana karkasın fiyatı gün itibariyle 28 tl. nereden mi biliyorum? 6 7 saat sonra danalarım mezbahaya girecek, kesilip yüzülecek, iç organları ayrılacak, karkastan yağlar sıyrılacak, kemikli haliyle kaç kg gelirse 28 tl ile çarpıp celepten paramı alıcam. 29 tlye kasaptan marketten o eti alabileni de tebrik ediyorum. nakliyesi, soğutması, işçiliği dahil 29 tlye maledebilen varsa bikaç kilo da ben alayım sikime taşağıma sürerim yağından.
  • şahsen ben de a101 ve bim'den alıyorum et ve kıymayı. burada yazanların aksine kiyamasinin 40liralik kiymalardan hiç bir farkı yok, misafir gelirken bu kiyma ile pide yaptirdim herkes çok memnun kaldı. etin de iddia edildigi gibi yarısı yağ falan degil ozellikle kavurmasi çok iyi oluyor.
  • hiç lezzeti yok o etin de kıymanın da, adamsa koyunu kuzuyu ucuza satsın bu millete reva mı bu.

hoş reva tabi kime ne anlatıyoruz ki alan memnun satan memnun.*