şükela:  tümü | bugün
  • acılı ve cahil bir insanın kurabileceği bir cümle, sonuç: milletçe beynimiz yıkandı, sağlıklı düşünemez olduk.
  • biteceksek cahillikten biteceğiz. yazık.
  • beyin mıncıklaması yaşıyoruz, muhteşem.
  • bütün çocuklarım vatana kurban olsun hepsi şehit olsun ile aynı cümledir bu.

buram buram cehalet akar.

lakin, bu ülkeyi de cahiller savunacak tabi orası da bir gerçek.

biz fularlılar savaş sırasında çoktan tüymüş oluruz diye düşünüyorum ki olması gereken de bu.
  • halk ayaklanmasın, sorgulamasın, sineye çeksin diye iktidar sahiplerinin uydurmuş olduğu şehitlik kavramının beyinleri sulandırdığı bir ülkede edilmiş laf-ı güzaf.

bu kafayla şehitler bitmez vatan bölünmez.
  • bir sekilde sorunlu ve sevgisiz bir evliligi oldugunu hissettirmis kadin.
    bir insan asik oldugu adama ölümün hicbir turlusunu yakistiramaz cunku.
    asik oldugun, sevdigin insan, hayat arkadasin ölüyor. ölüyor anlatabiliyor muyum?
    gercekten seven bir kadin ancak; "ben de onunla öldüm" gibi bir tepki verebilir otesi berisi yok.

edit: israrla otesi berisi yok.
  • bu psikolojik bi durum bana göre. şehit olduğunu düşünüp kendini daha hafif hissediyorlar belki. onların halini anlayabiliyorum. kolay mı en sevdiğini toprağa vermek.

kimin saçma sapan ideolojileri yüzünden kaybettim en sevdiğimi diye düşünmek akıl sağlığı açısından tehlikeli biliyorsunuz bi kere sorgulamaya başlanırsa artık eskisi gibi olmaz hiçbi şey. onun yerine bilmeyen ama huzurlu insan olmak seçilir hep.
  • acılı insan hali, her haltı sorgularsak kafayı yeriz mk, mal bulmuş mağribi gibi herşeye başlık açmayın