*

şükela:  tümü | bugün
 • abartısız % 70 bir bahane bulup topuklar. kızmamakta lazım yeni nesil böyle zaman yönetimi , iş geliştirme , üretkenlik, hedef tutturma ayağına bencil ve rekabet ortamında yetiştiriliyor. yani durum şudur ki karşınızda ki kişi kadın erkek farketmez bizim annen babalarımız zamanındaki kişi olmayacak. ve daha acısını söyleyebilirim eğer ağır hastalığın geldiğini görüp olaylar budaklanmadan yolu hazırlayıp kaçmaya çalışanlarda olabilir. siz siz olun kendinize iyi bakın kimseye muhtaç olmayın.
 • bu konu içimi yaralıyor.

  babaannem uzun süre önce beyin kanaması geçirdi. tedavi sürecine normal odada devam etmeye başladığı ilk gün ziyaretine gittik. oda arkadaşı olan, yan yataktaki hasta, hayatımda gördüğüm en güzel kızlardan biriydi. allah melek olarak yaratmış ama kanat vermemiş.

  çok geçmeden dikkatimi çeken şey, hiç konuşmuyor olmasıydı. koluna serum için iğne batırdıklarında sessizce göz yaşı dökmesi ise dikkatimi çeken başka bir durumdu.

  bu genç kızın davranışları, odadaki herkesin dikkatini çektiğinde, ben durumu çoktan anlamıştım. odadaki herkesi göz ile uyardım, hakkında konuşmamaları için. nitekim bu genç kızın babasını dışarda yakaladığımda durumu sordum. yeni evlenmiş, evde, otururken aniden bacaklarında his kaybı oluşmuş, devamında ise bu hissizlik yukarı doğru devam etmiş. yavaş yavaş konuşma yetisini kaybetmiş. henüz tam tanı koyulmamış ama beyninde kitle olduğu bilgisi verilmiş. eşini sordum, "boşanma davası açtı" dedi. kalbim buruldu, yutkundum. doktorlar ne öngörüyor diye sordum, "umut yok" dedi. dedim ya, allah melek olarak yaratmış ama kanat vermemiş diye. muhtemelen ona artık kanat verip yanına almıştır.

  peki, vicdandan eser kalmamış eşi ne yapıyordur şimdi? hiç aklına geliyor mudur? sorgulamış mıdır acaba hiç vicdanını "ben ne yaptım" diye.
 • çok acı bir örneği ile ben de karşılaştım maalesef. fakültede bir okutman hocamıza lösemi teşhisi konmuştu. bir süre tedavi gördü. ancak bu süreçte eşi, kızcağızı boşadı ve maalesef aynı birimde, her ikisinin de ortak arkadaşı olan başka bir memur kızla da evlendi. hocanın durumunun ise bazen iyi olup, bazen kötülediğini duyuyorduk. neyse ki zaman geçti ve hocamız eskisinden de iyi oldu. birkaç ay önce de dünyalar güzeli bir gelin olarak, yeniden evlendi. umarım bundan sonra çok mutlu olur.
  ne diyelim, allah vicdanlı insanlarla karşılaştırsın.