şükela:  tümü | bugün
 • bu sabah başıma gelen durum. galiba*

  önceden.
  sözlüklerden linkler atıyordu, bak suat şurada ne güzel anlatmış, şurada güzel eleştirmiş, şu yazar çok komik diyerek. ben de çaktırmıyordum tabii ki, aa sözlük de neymiş, güzel siteye benziyor diyerek salağa yatıyordum. hanım yatmıyormuş.

  geçen hafta.
  şok eden durumla karşılaştım. tam yastığa başımı koyduğum anda merakla sol gözümü açıp telefonun ekranına baktım, gece yatağımızda uyumadan önce ekşi sözlük okuyordu. hemen sol gözümü kapattım. ve o kadar ilerletmiş ki, mobil uygulamayı indirmişti. üye de olmuş demek ki. anlık bir şok üzerine uyuyakaldım.

  ertesi gün hiç bu konuda bir şey demedi. rahatladım. demek ki sadece merak edip üye olmuştu. telefonuma bakma merakı olsa arama geçmişimdeki 1000 tane sözlük url'sini görünce anlardı.

  bugün sabah.
  zaten kaç gündür uyumadan sözlük okuyordu karım. korkular sarmıştı yatak odamı. bu sabah uyanır uyanmaz: "suatcım, bir miktar para toplayıp ayrılalım bu şehirden; köye yerleşiriz hem" dedi ve ekledi: "bak şu entryde* biraz anlatmış." olay da burada patladı. bana ait bir entryi açtı ve telefonu elime verdi. ne yapacağımı bilemedim ama sinsi sinsi içten içe güldüğünü de fark ediyordum. "olabilir aşkım, cumaya gideceğim bugun işe erken gideyim. havlu koyar mısın çantama karıcım" dedim. başka yere odaklamalıydım onu. gülerek yatağımızdan çıktı: "suat 10 yıldır cumaya gittiğini görmedim ama koyayım. he bi de sen de üye olsan buraya çok güzel" dedi sinsice gülerek.

  evet arkadaşlar.
  acaba öğrendi mi?
  ne yapmalıyım?
 • yapman gereken.

  tanım: kötü troll çalışması.
 • o cenaze yıkanmış artık
 • daha kötüsünü görmedim,karını boşa veya bıçakla,delilleri yok et mal.
 • kardeşim karşına alarak düzgün şekilde sorup öğrenebilirsin bunu.
  bildiğim kadarıyla burada müneccim boku yiyen yok.
 • gel beri gel başlık sahibi beri gel, senin derdine derman olacak formülü veriyorum. kağıt kalem aldıysan başlayabiliriz.

  *einstein mode on*

  öncelikle video kaydetmen gerekiyor. bu videoda sohbet eder gibi kameraya karşı ''hayatım günaydın, bugün günlerden cuma ve tarih tam olarak 18.05.2018. (bu noktada videoda gazete ya da haber sitelerini falan göster ki tarihin gerçekten 18.05.2018 olduğunu ispatlamış ol).

  daha sonra da ''bu videoyu senin benim nickimi öğrenmiş olup olmadığını test etmek için çekiyorum. seni çok seviyorum. biraz sonra gireceğim ''eşimi aldattım fakat pişmanım. itiraf etmeli miyim?'' şeklinde gireceğim entry tamamıyla kurgudur.'' diyeceksin.

  sonra gidip eşini aldattığını anlatan, detaylı bir entari yazacaksın. eğer nickini biliyorsa zaten çükünü kesmeye gelecektir. *

  böyle bir sonuçla karşılaşırsan çektiğin videoyu izletip bunun sadece bir kurgu olduğunu göstereceksin. (bu noktada böyle test mi, şaka mı olur diyerek yine kafanı kırmaya çalışabilir ama her şeyin bir bedeli var. )*

  eğer ki sözlük nickini bilmiyorsa, 3-5 gün sonra entariyi silip hayatına devam edebilirsin.

  *einstein mode off*
 • hayatınıza ekşın geleceğine delalet eder.
 • "suat 10 yıldır cumaya gittiğini görmedim ama koyayım" diyerek subliminal mesaj vermiş galiba.
 • off of of of. resmen oruç bozarken peygambere yakalanmak gibi.
 • hiç tasvip etmediğim durumdur. bizim de biraz özelimiz olsun belki onun bilmemesi gereken bir konu hakkında yazacağım sonra uğraş dur. yazar olduğumu biliyor ben bazen puştluğuna işim var şimdi ben bir yazarım beni rahatsız etmeyin diyorum hanım, sen yazarsın ben bozarım diyor o sıra benim kız atlıyor ben de silerim diyor ne lan bu?